Komende week verschijnt de nieuwe Power 6 van IBM op de markt. De System p 570 is de eerste server waarin deze processor is opgenomen. Hoge prestaties bij een laag stroomverbruik maken het systeem volgens IBM bij uitstek geschikt voor serverconsolidaties.
Stroomverbruik en virtualisatie zijn IBM's belangrijkste verkoopargumenten voor de nieuwe processor Power 6. Het bedrijf zegt de prestaties te hebben verdubbeld ten opzichte van de Power 5, en dat bij gelijkblijvend stroomverbruik. Volgens IBM maakt dat de Power 6 bij uitstek geschikt om de huidige crisis in het rekencentrum te lijf te gaan. Daar worstelen beheerders met het stroomverbruik en de koeling van hun servers, en de ruimte die deze innemen.
Consolidatie en virtualisatie moeten hier verlichting brengen. "De industrie kan niet op dezelfde weg doorgaan", zegt Bill Zeitler, senior vice president en group executive van IBM's Systems and Technology Group. "We moeten de mogelijkheden voor virtualisatie en efficiency-verbeteringen zo snel mogelijk in de markt zetten, niet alleen voor onszelf maar vooral voor de ict-wereld als geheel."
IBM pleit er voor om alle kleinere servers samen te pakken op één groot systeem, een verhaal dat we al kennen van hun mainframe-marketingstrategie. "De hedendaagse problemen van de rekencentrumbeheerder draaien niet om prestaties maar om energie, koeling en ruimte." Daarbij haalt Zeitler cijfers van IDC aan die laten zien dat de kosten voor stroom en koeling acht keer zo snel stijgen als die voor de serverhardware zelf. "De meeste van de 30 miljoen servers die op dit moment in gebruik zijn, zijn standaardsystemen die maar acht procent van de tijd aan het werk zijn. Dat betekent dat we inmiddels zes keer zo veel servers hebben als vijf jaar geleden, en dat die 92 procent van de tijd nutteloos energie staan te slurpen."
De introductie van de Power 6 maakt voor IBM dan ook deel uit van een veel bredere strategie. Vorige maand kondigde het bedrijf project Big Green aan, waarbij het aangaf jaarlijks een miljard dollar te zullen investeren in het efficiënter maken van de rekencentra. Ondanks die ambities worden de mannen van IBM toch pas echt enthousiast als het gaat over de prestaties van de nieuwe processor: "De Power 6 is drie keer zo snel als de laatste Itanium 2."