Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft en Intel ruiken kansen op groeiende telecommarkt

18 maart 1999 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Microsoft en Intel willen een grote rol spelen in de groeiende markt van de telecommunicatie. De deze week aangekondigde samenwerking met Nortel Networks en Hewlett-Packard geeft Microsofts Windows NT en de processors van Intel toegang tot de industrie, die volgend jaar ongeveer vijfhonderd miljard gulden waard is.

De vier bedrijven gaan mogelijkheden bieden om spraak, video en data over hetzelfde netwerk te sturen. Dit jaar komen twee soorten servers van HP op de markt. Daarop is de telecomtechnologie van Nortel gecombineerd met Windows NT en Intel-chips. Gebruikers kunnen met deze systemen e-mailberichten per telefoon beluisteren, voice-mails lezen op het scherm en telefoneren via IP-netwerken.
"Het doel van deze samenwerking is voor ons om met Windows NT actiever te zijn in de telecomwereld", licht product manager Milo Schaap van Microsoft Benelux toe. De meeste fabrikanten van telecomapparatuur werken tot nu toe met bedrijfseigen software en chips van verschillende leveranciers. De nieuwe producten van de alliantie draaien op het open systeem Windows NT en standaard Intel-chips. Er ligt zodoende een enorme markt voor beide grootmachten in het verschiet.

Hoge eisen

Een probleem is echter de beschikbaarheid van Windows NT. Het is de vraag of het besturingssysteem aan de hoge eisen van de telecombedrijven kan voldoen. Volgens Schaap is het besturingssysteem zeker geschikt voor de telecommarkt, die sterk afhankelijk is van volledige beschikbaarheid. Cornelis Bonnet, Nortels directeur bedrijfsnetwerken in Nederland, geeft echter aan dat de beschikbaarheid van Windows NT weleens te wensen over laat. Daarom is er een technologie ontwikkeld, waardoor telefonie toch mogelijk is als Windows NT onverhoopt uitvalt.

Convergentie

De vier bedrijven spelen in op de convergentie van IT en telecommunicatie. De grenzen tussen beide markten zullen hierdoor nog sneller vervagen. "Nu opereren mensen nog in twee verschillende werelden; die van computers en communicatie. Wij gaan dit radicaal veranderen", aldus directeur Lew Platt van HP. Het Canadese Nortel Networks hoopt met deze samenwerking een grotere afzetmarkt te creëren. "Convergentie is niet tegen te houden en zal in eerste instantie onze lunch verorberen. Dan is het maar beter om zelf deze maaltijd op te eten", aldus Bonnet. Hij bedoelt hiermee dat de samensmelting van telecom en IT voor Nortel in eerste instantie prijs-erosie met zich meebrengt. Door de samenwerking moet Nortel op termijn een grotere markt bestrijken. "En dan is het belangrijk om als eerste hiermee te beginnen."
De alliantie richt zich in eerste instantie op middelgrote bedrijven in Amerika, maar heeft uiteraard ook gevolgen voor de Nederlandse markt. Volgens Bonnet zal de komende maanden duidelijk worden wat de gevolgen precies zijn.

Meer over

NetwerkenTelecomWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ActueelData & AI

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, 18 miljoen smartphones in lades (en meer)

    Teamvalue
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een secure score van 80%: Zo doet Bizure dat.

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs