Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ernst & Young voorspelt digitale dijkdoorbraak

16 maart 2000 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Mark Plekker
Mark Plekker

In ongekend felle bewoordingen hekelt adviesbureau Ernst & Young de houding van het Nederlandse bedrijfsleven ten opzichte van de nieuwe economie. Ook de ICT-afdelingen zitten in de beklaagdenbank. Wij zijn risicomijders en dreigen daarom de boot te missen.

Sinds vijf jaar laat adviesbureau Ernst & Young jaarlijks zijn licht schijnen over trends in de informatie en communicatietechnologie. Met het rapport Trends in ICT 2000 gooit het bedrijf de knuppel in het hoenderhok. De adviseurs concluderen dat IT-afdelingen niet worden afgerekend op de waarde die ze aan bedrijfsprocessen toevoegen maar louter op hun operationele taken en dat automatiseerders niet anticiperen op nieuwe ontwikkelingen, niet innovatief of gericht zijn op optimale dienstverlening. De bijdrage van de ICT-afdeling aan het bereiken van strategische doelstellingen van bedrijven is daarmee beperkt, en dit zal de komende jaren niet toenemen. "Nederlandse bedrijven zijn extreem conservatief", stelt Ernst en Young. "Onze bevindingen laten zien dat de Nederlandse zakenwereld nogal passief reageert en niet klaar is voor de nieuwe economie. Terecht dat we ICT in Nederland nog steeds met kleine letters schrijven."

Jobstijding

Wanneer deze houding niet drastisch verandert, zal een digitale dijkdoorbraak ons deel zijn. De uitspraken worden gedaan op basis van interviews met vertegenwoordigers van 375 Nederlandse bedrijven. Naast harde kritiek oppert Ernst & Young ook oplossingen om uit deze bedreigende situatie te komen. Veel verwacht de adviesfirma van samenwerkingsverbanden tussen bedrijven en hun leveranciers van informatietechnologie. De laatsten zouden risicodragend moeten deelnemen in de projecten waar zij IT-hulpmiddelen voor verkopen. Een leverancier staat in dit scenario liet langer aan de zijkant maar wordt financieel medeverantwoordelijk gesteld voor het succesvol toepassen van informatietechnologie.
Het onderzoek laat zien dat veel IT-afdelingen louter faciliterend zijn. Slecht wanneer er automatiseringsvragen uit de organisatie komen, wordt er iets ondernomen. Slechts 20 procent van de grote ondernemingen bedrijven heeft een proactieve automatiseringsafdeling. Kleine en middelgrote bedrijven scoren op dit punt opmerkelijk genoeg hoger. Hier ligt het percentage ICT-afdelingen dat het predikaat proactief verdient op 40 procent.

Verontrustend

In dit licht hoeft het niet te verbazen dat de onderzoekers constateren dat automatiseerders niet het voortouw nemen bij het formuleren van de strategie waarmee bedrijven een plek binnen de Nieuwe Economie willen verwerven. Wat zij verontrustend vinden is dat zo’n 30 procent van de bedrijven meent dat de ICT-afdeling zich hier niet mee moet bemoeien, terwijl de onderzoekers het wenselijk achten wanneer juist IT-specialisten hun vakkennis aanwenden om op een intelligente manier met inzet van informatietechnologie zaken te doen. Hiertoe moeten IT’ers en andere onderdelen van bedrijven veel nauwer samenwerken. Het rapport Trends in ICT 2000 is te verkrijgen via http://www.ey.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs