Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Verdeeldheid over acceptatie Java

12 maart 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Onderzoek van bureau IDC toont aan dat de adoptie van Java in Amerika de afgelopen maanden enorm is toegenomen. Niet iedereen deelt de conclusies rond de onderzoeksresultaten.

Meer dan 45 procent van de ondervraagde bedrijven in het IDC-onderzoek, dat in het vierde kwartaal van 1997 plaatsvond, heeft op één of andere manier Java in zijn automatisering opgenomen. Dit is een toename van maar liefst 11 procent in de drie daaraan voorafgaande maanden.
Java blijft dus onverminderd in the picture, ondanks de recente sceptische en kritische geluiden rond Java in het bedrijfsleven en in de vakpers. IDC omschrijft de stijging van 11 procent als drastisch. Een nieuwsanalyse op http://www.news.com wijst er echter op dat de term ‘adoptie’ voor IDC alles inhoudt – variërend van ‘het daadwerkelijk toepassen van Java-applicaties’ tot en met het ‘evalueren van de eventuele mogelijkheden van de technologie’. De laatste categorie is voornamelijk verantwoordelijk voor de groeicijfers. De groei is volgens dit Internet-bericht dan ook niet zo drastisch als IDC doet voorkomen.

Experimenteel stadium

Struikelblokken van Java zijn nog altijd het lastige toepassen, de beperkte snelheid van de applicaties, de bandbreedte en de ‘write once, run anywhere’-belofte die lang niet altijd wordt ingelost. Naar alle verwachting wordt 1998 een cruciaal jaar voor Java. Grote organisaties moeten de kar gaan trekken en Java volwassen maken; pas daarna zullen de middelgrote en kleine bedrijven de nieuwe programmeertaal massaal over gaan nemen. Amerika loopt hierbij voorop. Omdat de concentratie van C++-programmeurs daar het hoogste is, aldus IDC.
Dat het Nederlandse bedrijfsleven Java nog niet met groot enthousiasme in zijn armen sluit, werd onlangs nog eens aangetoond door de moeizame start van de Java User Group (JUG). Niemand is vooralsnog bereid hier veel tijd en geld in te stoppen, vermoedelijk vanwege het experimentele stadium waarin zich Java in Nederland bevindt.  RV
 

Meer over

JavaNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs