Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Apple maakt compatibele NC voor consumentenmarkt

19 maart 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Apple Computer werkt onder de codenaam Columbus aan de ontwikkeling van apparaten die Internet-toegang bieden en zowel muziek, CD’s als DVD’s afspelen.

Hoewel de computerfabrikant hier niet op ingaat, is er een aanhoudende stroom van geruchten over dit project. Apple zou met deze NC-achtige apparaten willen profiteren van de fusie tussen consumentenapparatuur en PC-technologieën. Naar verluidt is dit het eerste grote project van interim-directeur Steve Jobs.
De combinatie van een soort Web TV met een CD- of DVD-speler moet een gebruiksvriendelijk en goedkoop apparaat opleveren. Deze amusementsmachine wordt verbonden met de servers van Internet-providers, die elk besturingssysteem kunnen gebruiken. Dit contrasteert met Microsofts Web TV die speciale software op de server vereist. Bovendien weerspreekt dit eerdere geruchten dat de Macintosh-fabrikant een variant op de netwerkcomputer zou ontwikkelen die gekoppeld dient te worden aan een server met het toekomstige Rhapsody-besturingssysteem van Apple.

Geen details

Aangezien het bedrijf officieel geen commentaar geeft, zijn nadere details over de Columbus-apparaten dan ook niet bekend. Dit weerhoudt analisten er niet van om te voorspellen dat dit project Apple’s eerste stap in de netwerk-markt wordt. Deze speculaties vinden nog extra voeding in het feit dat het bedrijf onlangs zijn Newton-palmcomputers heeft geschrapt. Daarbij liet Apple doorschemeren dat het zijn Macintosh-besturingssysteem aanpast voor lichtere, draagbare apparatuur.
Waarschijnlijk positioneert de computerfirma zijn Columbus-machines als consumenten- of informatie-apparaten en niet als PC-vervangers. Overigens heeft Apple al ervaring op dit terrein. Het bedrijf lanceerde in mei 1996 onder de naam Pippin een soortgelijk amusementsproduct dat in licentie werd verkocht door ondermeer Bandai. Dit apparaat werd echter eind vorig jaar geschrapt.  JB
 

Meer over

Thin clients

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs