Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Regulatory Compliance » Data Privacy

Celstraf geëist tegen Italiaanse bestuurders Google

26 november 2009 - 14:04ActueelData Privacy

Het parket van Milaan heeft zes maanden tot een jaar celstraf geëist tegen vier bestuurders van Google voor smaad en schending van de privacy, nadat een video verspreid werd waarop te zien was hoe een gehandicapte jongere werd gepest.

"Er werd een jaar cel geëist tegen drie bestuurders", zegt een woordvoerder van Google Italië. Het gaat om de toenmalige voorzitter van de raad van bestuur van Google Italie, een toenmalig raadslid en de verantwoordelijke voor de bescherming van de privacy. Tegen de verantwoordelijke van het videoproject werd zes maanden geëist.

Het vonnis zou op 23 december uitgesproken worden. De maximumstraf voor een dergelijk misdrijf bedraagt in Italië drie jaar celstraf.

De video, die in september 2006 werd verspreid en ongeveer twee maanden op Google Video bleef, toonde hoe vier leerlingen uit Turijn een jongere met het downsyndroom pestten. Het slachtoffer trok zijn klacht in, maar de stad Milaan en Vividown, een vereniging die opkomt voor mensen met het downsyndroom, namen het op voor het slachtoffer.

Het parket vindt dat de verantwoordelijken van Google juridisch verplicht waren om te vermijden dat de video werd verspreid. Google zei dat hij van het net werd gehaald van zodra zijn bestaan werd gesignaleerd, en dat het meewerkte met justitie.

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Risk

    AP legt Uber recordboete van 825 miljoen op

    Data & AI

    Kort: Workday onderzoekt geheugen en samenwerking van ai-agents, private equity kijkt verder dan it (en meer)

    Data & AI

    Meta duldt nudify-ads van voor­aan­staan­de Chinese partner

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    Data Privacy

    Privacyclubs: koers VWS maakt zorgcommunicatie onnodig kwetsbaar

    Parkinson studie
    Data Privacy

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs