Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Draka legt glasvezelnetwerk in Rwanda aan

11 november 2009 - 13:51ActueelCloud & InfrastructuurDraka
Rik Sanders
Rik Sanders

Draka Communications legt een landelijke glasvezelinfrastructuur aan in de republiek Rwanda. Het project is het resultaat van een overeenkomst tussen de Amsterdamse leverancier van glasvezel- en koperkabels en Electrogaz, het openbaar nutsbedrijf van Rwanda, en de ministeries van Infrastructuur en Economische Planning en Financiën. De aanleg die naar verwachting twee jaar duurt, wordt deels gesubsidieerd door het Nederlandse overheidsprogramma voor OntwikkelingsRelevante ExportTransacties (ORET).

Draka voegt de glasvezelkabels samen met de hoogspannings- en middenspanningsleidingen in Rwanda. Hierdoor worden alle elektrische centrales en verdeel- en substations van het nationale energiebedrijf van Rwanda met een hoogwaardig communicatienet verbonden. Ook het Nationale Besturingscentrum in de hoofdstad Kigali wordt op het netwerk aangesloten. Op deze manier valt tevens de elektriciteitsvoorziening van Rwanda permanent te controleren en besturen.

Tot de werkzaamheden waarvoor Draka Communications de verantwoordelijkheid neemt, behoren: levering van glasvezelkabels en services (onderzoek, technisch ontwerp, training, technische hulp, projectmanagement, inkoop, constructie, ingebruikneming, integratie en eindoplevering van de glasvezelcommunicatie en de dataverwerkende SCADA/EM-analysesystemen).

Met het nieuwe glasvezelnet behoort Electrogaz in staat te zijn het midden- en hoogspanningsnet beter te beheren en de dienstverlening op een hoger niveau te brengen. Tevens zal het glasvezelnet een bijdrage leveren aan het vergroten van de breedbandcommunicatie in Rwanda en met de verbindingen naar omringende landen. Voor de toekomst is voorzien in een aansluiting op de onderzeese hoofdkabel, die in Oost-Afrika wordt aangelegd.

Draka

Het hoofdkantoor van Draka is gevestigd in Amsterdam. De onderneming is als DRAK aan de Amsterdamse effectenbeurs Euronext genoteerd en had in 2008 een jaaromzet van 2,7 miljard dollar. Het bedrijf heeft wereldwijd circa negenduizend werknemers in dienst en telt 68 vestigingen in dertig landen in Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Azië en Australië. Het onderdeel Draka Communications, dat de bedrijfsonderdelen Telecomoplossingen en Speciale Multimedia­projecten omvat, staat aan de top als het gaat om het ontwikkelen, produceren en verkopen van glasvezels, kabels en geavanceerde netwerkoplossingen.

Meer over

ConsultingGlasvezelNetwerkenProjectmanagementTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Problemen in Afrika schreeuwen om MacGyver-oplossing’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Alcatel en Draka samen in kabelproductie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka herstelt zich na dip van 2009

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Draka: in 100 jaar van rubber naar snel glas

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chinezen mengen zich in biedingsstrijd Draka

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka geïnteresseerd in Italiaans overnamebod

    3 reacties op “Draka legt glasvezelnetwerk in Rwanda aan”

    1. nutteloos schreef:
      11 november 2009 om 21:26

      Ze hebben daar geeneens electriciteit en dan komend die Sjonnies een glasvezelnetwerk aanleggen. :S

      Login om te reageren
    2. Rene schreef:
      11 november 2009 om 22:34

      Aan S: Lezen is ook een kunst ze vlechten de glasvezels in de hoog- en midden-spanningskabels om zo een goede communicatie te verkrijgen tussen hun eigen apparatuur.

      Login om te reageren
    3. leonard Horsting schreef:
      25 november 2009 om 09:48

      Het glasvezelnet is goed voor de economie in rwanda.
      Een goede netwerk is een betere oplossing dan.miljoenen geld geven [lenen]naar de politiek.
      want als de grote steden niet goed met mekaar communiceren
      dan weet je ook niet waar de voedsel in omliggende dorpen
      naar toe moet.zie maar naar andere afrikaanse landen.
      ps DFT/Horsting.glasvezeltechniek.
      zou best willen meehelpen met het opbouwen van de netwerk.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs