Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Sleutelbeheer cruciaal

27 mei 2022 - 11:51AdvertorialCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Databeveiliging is gebaat bij encryptie. Gezien de enorme groei van data betekent dit een veelvoud aan sleutels. Daarom is sleutelbeheer cruciaal, betogen Steven Maas en Gökmen Kiremit, beiden experts op het vlak van versleuteling.

Maas is Sales Director Encryption bij Thales, de Franse technologieleverancier die in 2019 beveiligingsexpert Gemalto overnam en diens producten combineerde met eigen oplossingen voor identiteitsbeheer en databescherming. Kiremit is directeur van Avensus Nederland, de IT-dienstverlener die bij organisaties gegevens beschermt door de IT-complexiteit terug te dringen en risico’s te verminderen.

De geschiedenis van Thales gaat terug naar Racal, de Britse fabrikant die in de jaren tachtig al encryptieapparatuur maakte, zo legt Kiremit uit. In 2000 is Racal verkocht aan het Franse Thomson, dat op zijn beurt in 2000 in handen kwam van Thales. Hij wil maar gezegd hebben dat de twee bedrijven al jaren met het beveiligingsbijltje hakken. “Wij hebben klanten die al meer dan dertig jaar met ons samenwerken, temeer daar Avensus vroeger onderdeel was van Thales.” Dit verklaart tevens de innige band tussen de twee bedrijven.

Gedeelde omgevingen

Maas vertelt dat meerdere ontwikkelingen leiden tot een grotere nadruk op beveiliging van data: Internet of Things, cloud computing, en regelgeving (denk aan AVG). De vraag naar HSM-omgevingen komt uit de markt. Een Hardware Security Module zorgt onder meer voor encryptie, decryptie, authenticatie, sleutelbeheer en sleuteluitwisseling.

“Naarmate meer organisaties de public cloud gebruiken en dus data opslaan en verwerken in gedeelde omgevingen, is de noodzaak voor databeveiliging navenant. Bijvoorbeeld binnen Microsoft Azure-omgevingen of bij shared services omgevingen”, vertelt Maas.

Een opvallende trend is dat organisaties minder gaan voor appliances en meer voor services, meldt Kiremit. “Daarbij moet je zorgen voor een eenduidig platform dat alle data beschermt en sleutels beheert; dat je op één manier omgaat met sleutels. Aangezien het om enorme hoeveelheden gaat, ontkom je niet aan geautomatiseerd sleutelbeheer.”

Beiden benadrukken dat klanten profijt hebben van de jarenlange samenwerking tussen de Thales en Avensus. “We hebben elk aan een half woord genoeg om snel met oplossingen te komen.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs