Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuwe producten SAP blijven geïntegreerd

13 mei 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondSoftware & Development
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Erp-marktleider SAP verricht geen half werk in het ontwikkelen van software voor ontluikende markten als customer relationship management. Het Duitse softwarebedrijf ontwikkelt over de volle breedte van de markt functionaliteit op het gebied van softwaremarkt voor relatiebeheer, planning, kennisbeheer en gegevenspakhuizen.

SAP komt langzaam maar zeker met nieuwe software en wordt door alle concurrenten in de nabije toekomst als sleutelspeler gezien. Omdat het bedrijf het zo grootschalig aanpakt, laten de nieuwe producten echter relatief lang op zich wachten. Het duurt naar schatting van zowel analisten en concurrenten nog twee tot drie jaar voordat SAP zich op alle deelgebieden met bedrijven als Siebel, Baan en Oracle kan meten.

Geïntegreerd

Deze alomvattende strategie, voor wat SAP ‘New Dimension’-producten noemt, is ingegeven door de vele verbanden tussen de verschillende softwaretoepassingen. "Alle nieuwe producten maken intensief gebruik van elkaar. Zo leunt de marketingsoftware zwaar op analyse- en andere gegevens uit het BW, Business Information Warehouse", aldus marketingverantwoordelijke Dagmar Fischer-Neeb vorige week in Nice tijdens de gebruikersbijeenkomst Sapphire. Verkopers maken volgens haar ook veel gebruik van aanpalende functionaliteit, bijvoorbeeld planningssoftware, zodat ze levertijden aan klanten kunnen afgeven.
Het op elkaar afstemmen van traditionele R/3-software met nieuwe toepassingen als BW en APO (Advanced Planning and Optimization), leidt tot een geïntegreerd productaanbod. Gebruikers maken volgens de visie van SAP niet meer gebruik van een specifieke module, maar van een ‘rol’, bestaande uit gesynchroniseerde functies uit verschillende toepassingen.

Individueel

SAP sluit met New Dimension de ‘best of breed’-trend van de afgelopen jaren niet uit, maar geeft duidelijk de voorkeur aan de geïntegreerde aanpak. Volgens de ‘best of breed’-filosofie moeten gebruikersorganisaties systemen kunnen bouwen door ideale combinaties van modules, van verschillende leveranciers, samen te stellen.
Hoewel SAP sterk de nadruk legt op het geïntegreerde karakter van de software, zijn de New Dimension-producten ook individueel te installeren. Door middel van Bapi’s (Business Application Program Interface) kan de software met applicaties van derden communiceren.

Mobiel

De productontwikkeling van de customer relationship management-software is een goed voorbeeld van de gang van zaken bij SAP. Momenteel beperkt de software zich tot ondersteuning van mobiele verkopers. Tegen het einde van dit jaar komt een uitgebreidere versie op de markt, met functionaliteit op het gebied van marketing.
Hoewel SAP bezig is met een inhaalslag benadrukt Fischer-Neeb dat het onmogelijk is volledige dekking te krijgen. "De wensen van de markt zijn continu aan verandering onderhevig. Vorig jaar vergde sales force automation niet meer dan een laptop. Nu praten we over uiteenlopende apparatuur zoals handcomputers die via Internet al dan niet draadloos contact leggen met backoffice-systemen."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelZorg

    Verschuivingen in ecd-landschap ouderenzorg

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    basic
    ActueelSoftware & Development

    Kort: Back to Basic!

    lek muur dam
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Claude onthoudt langer, lekken groter, de omgekeerde ai-generatiekloof  (en meer)

    ai ontslag banen
    ActueelData & AI

    Kort: China hackt ook Nederland, Moskou beheert Node.js-hulpprogramma, Nvidia groeit hard (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs