Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Network & Endpoint Security » Network Security

Business Continuity plan garandeert de bedrijfscontinuïteit

03 april 2006 - 11:563 minuten leestijdActueelNetwork SecurityFunctional IT

Functional IT Benelux doet verslag, SteelEye Technology Inc. Heeft een rapport uitgebracht waarin blijkt dat ondanks dat er meer en meer bedrijven een Business Continuity (BC) plan bezitten er vandaag de dag nog steeds 45% van de organisaties tekort schieten met hun voorbereidingen voor een IT ramp en niet de juiste aanpak hebben klaar liggen om in minder dan 48 uur eventuele uitvallen te corrigeren voordat de ‘downtime’ werkelijk fataal wordt. Waarbij 32% van de bedrijven aangaf dat na vier uur uitval dit reeds gekenmerkt wordt als catastrofaal.

Ondanks deze kleine tijdmarge heeft 19% van de bedrijven geen plan op tafel liggen om de continuiteit te garanderen van het bedrijf, de hoge kosten voor Disaster Recovery wordt aangegeven als grootste reden. Hetzelfde rapport laat ook zien dat 40% van de bedrijven minder dan $100,000.00 per jaar uitgeven aan hun business continuity (BC) initiatieven.

“Dit onderzoek toont duidelijk aan dat een goed BC plan beschikbaar is voor kleinere budgetten. Er zijn veel opties waarbij men niet diep in de beurs hoeft te tasten,” legt Bob Williamson, Vice President SteelEye Technology, uit. “Als je in ogenschouw neemt dan veel organisaties hun BC plan gebruiken en dat ieder bedrijf zonder een BC plan wellicht binnen een dag of twee het slachtoffer zou kunnen zijn, dan zijn de werkelijke kosten niet te hoog om de continuiteit van de zaak te garanderen.”

Bijvoorbeeld, alhoewel 95% van de organisaties hun BC plan jaarlijks test, staat daar tegenover dat bedrijven die hun BC plan hebben moeten uitvoeren twee keer zoveel testen dan de bedrijven die geen fataal probleem hebben gehad tot nu toe. Dit wekt de suggestie dat veel bedrijven het potentiele gevaar en de gevolgen ervan flink onderschatten.

De cijfers zeggen dat maar liefst 65% van de organisaties met een BC plan ook een geautomatiseerd data replicatie oplossing hebben voor hun primaire sites en disaster recovery sites. De meerderheid daarvan (54%) heeft nog niet een geautomatiseerde failover cluster oplossing, zoals de concurrent experts hebben in hun uitgebreidde bussiness continuity (BC) plan.

Onder diegene die meewerkten aan dit onderzoek waren C-level uitvoerende en IT technici met actieve participatie in de business continuity strategie van hun organisatie, het rapport ging tevens in op de aangenomen nivo’s van verschillende server technologien, keek naar de gestelde prioriteiten en de kosten voor implementatie van de BC initiatieven en geeft een overzicht van de meest voorkomende stappen van een BC plan.

SteelEye’s vlaggeschip product, LifeKeeper, biedt een LAN en WAN-gebaseerde, end-to-end bescherming voor kritieke bronnen en zorgt ervoor dat bedrijven van diverse grootte verzekerd zijn van een continue beschikbaarheid van zakelijk kritische applicaties, servers en data. Gekeurd door Industry Experts als beste in zijn klasse, heeft dit product recentelijk de LinuxWorld’s 2005 Product Excellence Award for Best Clustering Solution ontvangen.

SteelEye heeft vandaag de oplossing aangeboden voor Continuous Data Protection op de 2006 Business Continuity & Corporate Security Show in New York City, Verenigde Staten.

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijv...

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijven wordt steeds moeilijker. Nog nooit was zoveel technische kennis zo gemakkelijk beschikbaar. Maak een deepdive tijdens Techorama Netherlands, van 26 - 28 oktober 2026...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    hackers ai cybercrime
    Overheid

    Onduidelijkheid over hackers in systemen Justitie

    Security & Risk

    Check Point verruilt Bunnik voor Utrecht

    Security & Risk

    Spoelstra Spreekt: Meer dan een paar dubbeltjes

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Security & Risk

    Big Tech luidt noodklok: ai bedreigt kritieke infrastructuur

    Security & Risk

    NTT Data en Palo Alto Networks bundelen krachten voor veilige ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs