Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

“Outsourcingprijzen krimpen fors”

23 maart 2009 - 11:03ActueelWerkplek & BeheerGartner

Geoutsourcete it-diensten zullen dit en volgend jaar met 5 tot 20 procent dalen in prijs. Dat verwacht analistenkantoor Gartner.

Reden? De crisis natuurlijk. Onder meer de grotere concurrentie tussen traditionele en nieuwe spelers, die allemaal hun omzet op niveau proberen te houden, zal voor de prijsdaling zorgen. Bovendien gedragen de klanten zich in economisch onzekere tijden meer kostenbewust. "Ondanks de relatieve sterkte van outsourcing tijdens een recessie melden veel bedrijven intense discussies met hun leveranciers om voorwaarden, service level agreements (sla’s), prijzen, volumes en offshore locaties te herzien."

Indiase bedrijven in het bijzonder zouden onder druk staan van hun klanten na de terroristische aanval in Mumbai, het boekhoudschandaal bij Satyam, de fluctuaties in de koers van de rupee en de aanhoudende looninflatie aldaar.

Volgens Gartner zullen de prijsdalingen wel steeds geval per geval (klant, industrie, geografische regio, …) gebeuren. Om toch tot een algemener beeld te komen, extrapoleerden de analisten de effecten van de recentste recessie (tussen 2001 en 2003) op de huidige toestand en voegden daarbij de hedendaagse trends en maatregelen. De resultaten van die oefening leidden tot een lijstje met ‘verwachte gemiddelde prijsreducties’ in Europa en Noord-Amerika.

Datacenterdiensten zouden 5 tot 15 procent kunnen zakken in prijs. Desktop en helpdeskdiensten blijven relatief gespaard met een daling van 5 tot 10 procent. Netwerkdiensten mogen een 10 tot 15 procent lagere prijs verwachten. Applicatiehosting zou 10 tot 20 procent goedkoper kunnen worden.

Voor iets te luid juichende klanten voegt Gartner eraan toe dat het geen zin heeft om leveranciers tot het uiterste te pushen. "Dat zal leveranciers niet veiliger maken en niet aanzetten tot betere dienstverlening en evenmin de positieve relatie met hen bevorderen." Anderzijds klinkt het ook dat leveranciers heronderhandelingen van deals niet uit de weg mogen gaan. Of in meer poëtische bewoordingen: "In moeilijke tijden is er maar één leefbaar evenwicht en dat is win-win."

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nextcloud Summit bewijst dat migratie naar soevereine cloud volop plaatsvindt

    Data & AI

    Copilot Cowork wereldwijd algemeen beschikbaar

    Werkplek & Beheer

    Spoelstra Spreekt: Overwinning

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Overheid

    Vlam in de ai-pan bij rijksambtenaren

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs