Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Opensourceleveranciers maken vuist

16 maart 2009 - 12:24ActueelInnovatie & Transformatie

Leveranciers van open source software hebben de vereniging Osslo opgericht. Voorzitter Marc Vloemans: “Het punt is dat klanten vaak niet weten waarvoor open source software geschikt is, waar het te vinden is en waar ze referenties kunnen vinden van leveranciers.”

Vanaf vrijdag de dertiende bestaat hij officieel: de Open Source Software Leveranciers Organisatie (Osslo). De missie van de organisatie is ‘het vergroten van het open source software-marktaandeel door de kracht van pre-competitieve samenwerking.’

Voorzitter Marc Vloemans kan nog geen uitlatingen doen over de manier waarop Osslo dit doel gaat nastreven: "We zitten in een markt die wordt gedomineerd door gesloten softwareleveranciers. Binnen die markt willen we ook een plek verwerven. Dat kan op allerlei manieren."

Een tipje van de sluier wil hij wel oplichten: "Als je kijkt naar het plan Heemskerk, dan zegt dat plan dat overheden de voorkeur moeten geven aan open source software ‘bij gelijke geschiktheid’. Het punt is dat klanten vaak niet weten waarvoor open source software geschikt is, waar het te vinden is en waar ze referenties kunnen vinden van leveranciers."

Osslo moet daar verandering in brengen. De vereniging is volgens Vloemans niet van zins een kantoor te openen of medewerkers aan te nemen. "We hebben een bestuur, secretariaat en verschillende commissies en werkgroepen." Die gaan de komende tijd handen en voeten geven aan de ambities van Osslo.

 

Aanmeldingen

Osslo bestaat uit zo’n dertig bedrijven, zowel product- als dienstenleveranciers. Het bestuur bestaat uit Marc Vloemans (voorzitter, B3Partners), Robert Wijnands (secretaris, RedNose), Jeroen van Disseldorp (penningmeester, Capgemini), Jos Struik (lid, Dataccent), en Hubert van Mastrigt (lid, Sogeti).

Vloemans: "Opensourceleveranciers kunnen zich aanmelden voor Osslo, mits ze beschikken over minstens één referentie en zich bezighouden met het ontwikkelen, implementeren, onderhouden of het geven van dienstverlening rond open source software."

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs