Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Network & Endpoint Security » Network Security

Netwerk- en telecomreuzen starten LTE-forum

11 maart 2009 - 14:31ActueelNetwork SecurityAlcatel-LucentEricssonHuaweiLG Electronics BeneluxMotorolaNokiaNokia SiemensNortelSamsungT-MobileZTE
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Elf grote telecom- en netwerkfabrikanten zijn een overlegorgaan gestart over de gespreksafwikkeling met behulp van de toekomstige breedbandtechnologie Long-term evolution (LTE). Deelnemers zijn onder meer Alcatel-Lucent, Ericsson, Motorola, Samsung en T-Mobile.

Onder de naam Volga zijn elf grote hardwarefabrikanten een forum begonnen om te bepalen hoe telefoongesprekken kunnen worden opgezet en afgeleverd met behulp van de toekomstige mobiele breedbandtechnologie LTE (Long-term evolution). Onder de deelnemers zijn netwerkleveranciers Alcatel-Lucent, Ericsson, Huawei en Nortel en mobieltjesmakers LG Electronics, Motorola, ZTE en Samsung. Ook telecomaanbieder T-Mobile doet er aan mee.

Volga staat in dit verband voor ‘Voice over LTE via Generic Access’, waarbij generic access refereert naar de bestaande standaard voor het (deels) afhandelen van gespreks- of dataverkeer via ip-netwerken.

Specificaties
Het forum wil uiteindelijk specificaties formuleren voor het op telefoontoestellen afleveren van gesprekken via LTE. Het transport van de gespreksgegevens moet daarbij voor het grootste deel plaatsvinden over het bestaande core-netwerk van gsm en umts.

De deelnemende bedrijven verwachten de specificaties medio 2009 te publiceren. Met het Volga Forum hopen ze het initiatief voor verdere ontwikkeling van LTE in eigen hand te nemen, in plaats van toe te kijken hoe de gebruikelijke gangmakers Nokia, Nokia Siemens, Vodafone, Verizon en China Mobile de specificaties bepalen.

Vierde generatie
LTE is een nieuwe variant van supersnel mobiel internet en wordt samen met WiMAX geschaard onder de vierde generatie mobiele telefonie (4G). Begin maart 2009 meldde de overkoepelende organisatie van telecomaanbieders GSMA dat wereldwijd inmiddels 26 telecomaanbieders hebben toegezegd LTE te willen aanbieden aan hun klanten.

De technische specificaties van LTE werden eind 2008 al bevroren, om hardwareleveranciers in staat te stellen om producten te ontwikkelen die van de technologie gebruikmaken. Tot dusver verscheen om deze reden nog vrijwel geen lte-apparatuur en investeerden telecomaanbieders en dienstverleners niet op grote schaal in lte. Het afleveren van gesprekken is in de reeds bevroren specificaties echter niet opgenomen.

WiMAX
Grootste technologieconcurrent van LTE is WiMAX, met als grootste pleitbezorger chipfabrikant Intel. WiMAX is weliswaar nu al verder ontwikkeld dan LTE, maar heeft enkele grote nadelen. Zo moet het vereiste dichte netwerk van antennes nog worden opgezet en zijn de ideale netwerkfrequenties (nog) niet vrijgegeven. LTE kan in principe gebruikmaken van de bestaande gsm-infrastructuur en van kleinere delen van het frequentiespectrum.

Meer over

LTENetwerkbeheerTelecomWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    5 vragen over de opkomst van ai en cyberaanvallen

    Security & Risk

    Citrix‑lek OM kwam door capaciteitsgebrek, ‘oude meuk’ en afwezige ict-monitoring

    Security & Risk

    Duizenden systemen in wind- en zonneparken zeer slecht beveiligd

    Fred Streefland
    Security & Risk

    ‘Ai-agents veranderen netwerkbeveiliging fundamenteel’

    hackers ai cybercrime
    Overheid

    Onduidelijkheid over hackers in systemen Justitie

    Security & Risk

    Check Point verruilt Bunnik voor Utrecht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs