Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Traffic4u: bannerprijzen blijven dalen

03 maart 2009 - 23:023 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurTraffic4u

De tarieven van banneradvertenties blijven onder druk staan, mede door Googles overname van DoubleClick. De prijsdaling houdt aan, maar dat leidt uiteindelijk wel tot eerlijkere tarieven. Dat meent Gert-Jan Munneke van Traffic4u.

“Er is een trend zichtbaar dat een steeds groter deel van de online mediabestedingen naar banners gaat. Dat gaat ten koste van de uitgaven bij offline media. Zonder de kredietcrisis zou er al meer zijn uitgegeven aan online marketing”, meent Munneke.

Zijn bedrijf is gespecialiseerd in zoekmachinemarketing, Google-tekstreclames, en -optimalisatie. Morgen echter maakt hij bekend zijn werkterrein te verbreden richting ‘resultaatgedreven online marketing’. Dat lijkt een louter optische verandering, maar inhoudelijk gaat Traffic4u zich toeleggen op andere marketingmiddelen.

Het bedrijf betreedt nu ook terreinen als affiliatemarketing en directe response bannering. De prijzen van banners zijn al jaren nagenoeg ongewijzigd, ongeacht de site waar de uitingen op staan en het soort bezoekers dat er komt. Daar komt volgens Munneke verandering in.

“Dat zie je bijvoorbeeld al bij bedrijven als Click District. Zij exploiteren onverkochte reclameruimte op tal van grote sites. Er worden adverteerders geen prijzen opgelegd, maar ze bepalen zelf wat ze betalen. De een wil maximaal 5 euro per 1.000 vertoningen betalen, de ander wil maximaal 1 euro betalen per conversie”, een klant die iets koopt of anderszins contact legt met een adverteerder.

“Alleen als adverteerders zelf de prijs bepalen, komt er een faire prijs tot stand. Dat zal eerst wel leiden tot scherpe tariefdalingen, maar als banners weer effectief blijken te zijn zullen die prijzen wel weer stijgen. Dat zag je ook toen Google net begon en nu ook bij Marktplaats’ advertentieprogramma Admarkt”.

De trend van democratisering van de bannertarieven is volgens de Groningse ondernemer ingezet met de overname van DoubleClick door Google. Wat Google met DoubleClick gaat doen, is niet bekend.

Tjeerd Kooij van WebAds luidde onlangs op Emerce.nl nog de noodklok. Hij constateert dat adverteerders steeds minder voor banners betalen en vindt dat site-exploitanten moeten helpen dat tij te keren. Munneke ziet dat die daling echter als een natuurlijke ontwikkeling. Een veranderende markt zoekt naar een nieuw evenwicht    .

Voor direct response bannering gaat Traffic4u samenwerking met Click District en Ilse Media. Met welke partij het in zee gaat voor affiliatemarketing wisselt per klant, omdat het ene affiliatenetwerk bijvoorbeeld een groter bereik onder travel-sites heeft en het andere onder financiële sites. “Het kan ook van de deal afhangen en van de ondersteuning die je krijgt”.

Op het gebied van zoekmachinemarketing breidt Traffic4u zijn activiteiten uit met analytics en conversie-optimalisatie.

“Wij verschillen van mediabureaus in het feit dat wij niet verdienen aan het inkopen van mediaruimte, maar aan het beheren van optimaliseren van de reclamecampagnes ín die media. Klanten betalen voor geleverde diensten”.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: overstap naar mainframe soms goedkoper dan bij VMware blijven

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    Cloud & Infrastructuur

    Migreren naar soevereine it? Kijk voor budget eerst naar je bestaande contracten

    Data & AI

    Kort: Albert Heijn pakt met ai broodverspilling aan, 5 jaar garantie Brother-printers (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlands ai-bedrijf Nebius koopt Amerikaanse Eigen AI

    Data & AI

    Ai-wedloop Big Tech centraal bij kwar­taal­cij­fers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs