Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Europees patentrecht laat innovatie in de steek

15 november 2006 - 14:50ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De Amerikaanse it-industrie is innovatiever. Dat verklaarde Microsoft-topman Bill Gates op de Innovation Day in Brussel. Volgens Gates is het patentrecht in de VS beter geregeld dan in Europa, waar het te kostbaar is.

Europa krijgt van Gates wel een voortrekkersrol toebedeeld op de gebieden 'Mobile computing' en 'embedded systems'. Innovation Day is een initiatief van Microsoft en is bedoeld om bezoekers een glimp van toekomstige technologie te laten zien. Daarnaast is het een mogelijkheid voor Microsofts onderzoekslaboratorium om te laten zien wat het kan betekenen voor onderzoekstalent in Europa. Dit jaar vond de derde editie plaats, die werd bezocht door tal van wetenschappers en Europese politici, onder wie de Finse minister-president Mantti Vanhanen in zijn hoedanigheid als voorzitter van de Europese Unie.

In zijn toespraak verklaarde Gates de Amerikaanse economische kracht door de sterke universiteiten en het eenvoudige, nationale patentenstelsel. Dat trekt kapitaal aan dat wil investeren in vernieuwende producten. "Het Europese patentensysteem is omslachtig, duur en gefragmenteerd. Het heeft enige verbeteringen nodig', aldus de Microsoft-topman.

Vanhanen was het met hem eens dat het Europese recht op intellectueel eigendom een belangrijk vraagstuk is. De discussie over een Europees patentstelsel dateert van de jaren '60. In 2003 heeft de Europese raad overeenstemming bereikt over een gezamenlijke politieke aanpak, maar een gezamenlijke regeling is tot dusverre uitgebleven. Struikelblokken zijn de vertalingen van patenten, de rol van de nationale patentkantoren en de verdeling van de tarieven. De vertalingen maken het aanvragen van patenten erg kostbaar in Europa. Vanhanen betoogde dat de Europese innovatie een duw in de rug krijgt als het lukt gezamenlijke standaarden te ontwikkelen.

Gates liet weten dat Europa op een aantal terreinen wél voorop loopt: mobile computing, embedded systemen, vertaaltechnologie en nog een aantal onderwerpen waar in Europa een vraagmarkt is die investeringen aanwakkert, of het intellectuele kapitaal dat voorligt op andere landen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Governance & Privacy

    IBM dient tien patentaanvragen per dag in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs