Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Publieke sector vraagt om gedeelde services

08 november 2006 - 10:09ActueelInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De belangstelling binnen de publieke sector voor Shared Services op basis van service-oriented architecture groeit. Dat concludeert de Economist Intelligence Unit na onderzoek in opdracht van BEA Systems.

Zo’n 70 procent van de instellingen in de publieke sector maakt gebruik van een shared services model of overweegt het gebruik daarvan om de dienstverlening aan burgers te verbeteren en de efficiëntie van de organisatie te vergroten. Voor het realiseren van zo’n model is een service oriented architecture de meeste praktische keuze. Meer dan eenderde van de ondervraagden geeft aan dat de kloof tussen de verschillende applicaties en de datapakhuizen overbrugd dient te worden om gedeelde services aan te kunnen bieden.

“Het onderzoek toont aan dat klanten afstappen van eerste-generatie-portalen die simpelweg een dunne laag bovenop datasilo’s aanbrengen”, zegt Martin Percival, senior technology analist EMEA bij BEA Systems. “Klanten maken nu een bewuste keuze om uiteenlopende transacties en reeksen van ongestructureerde gegevens te overbruggen. Op deze manier zijn ze in staat om op effectieve wijze binnen de hele organisatie gebruik te maken van gedeelde diensten die transparant zijn voor de eindgebruiker/burger. Onder klanten binnen de publieke sector groeit het besef dat soa de flexibele infrastructuur biedt die nodig is om legacy-systemen te hergebruikern en snel op veranderingen in te springen.”

Het onderzoek laat verder zien dat het bouwen van een technische infrastructuur van essentieel belang is voor het succes van gedeelde diiensten. Bijna de helft van de ondervraagden (48 procent) is van mening dat het van belang is om gebruik te maken van een enkele portaalinterface voor de verbetering van de kwaliteit van gedeelde services, aangezien een dergelijk portaal toegang tot alle toepassingen en diensten kan bieden. Daarnaast geven de ondervraagden aan dat het mogelijk moet zijn om gegevens en toepassingen tussen organisaties te delen op basis van een enkelvoudig softwareplatform.

Organisaties binnen de publieke sector geven tegelijkertijd echter blijk van terughoudendheid. Volgens de ondervraagden zou een gebrek aan kwalitatief hoogstaande ondersteuning ertoe leiden dat de implementatie van een shared-services-technologie mislukt. Daarnaast wordt een gebrek aan steun bij de besluitvormers op directieniveau als belangrijk obstakel voor implementatie genoemd. Een deel van deze zorgen is het gevolg van een mogelijk gebrek aan vaardigheden binnen de eigen organisatie in combinatie met twijfels over het vermogen of de bereidheid van eindgebruikers om van deze nieuwe diensten gebruik te maken.

Meer over

Shared Service Centers

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    ‘Microsoft heeft touwtjes in handen bij overheid’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs