Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Avanade: SLA’s moeten sneller aangepast worden

30 oktober 2006 - 09:10ActueelGovernance & PrivacyAvanade
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Avanade, technologie-integrator voor Microsoft Enterprise-oplossingen, adviseert bedrijven om hun service level agreements (SLA's) eens goed onder de loep te nemen om er zeker van te zijn dat deze effectief worden ingezet.

Avanade heeft drie basisstappen gedefinieerd om managers te helpen SLA’s op de juiste manier in te zetten:

* Vertel gebruikers over het belang van service level agreements – wat is het en waarom moeten SLA’s de behoeften van de organisatie reflecteren?
* Analyseer SLA’s ieder half jaar – zorg ervoor dat de voordelen van IT-verbeteringen ten goede komen aan de business.
* Bekijk service levels vanuit een basisperspectief – elk systeem moet ontworpen zijn om te werken met de business. Daarnaast moeten de systemen gelinkt worden aan de wensen van die business.

Consultants van Avanade zien steeds vaker dat SLA’s tussen de IT-afdeling en andere delen van de organisatie niet bestaan, niet aansluiten of juist te gedetailleerd of te algemeen worden opgesteld. Op deze manier zijn SLA’s eigenlijk zinloos. Dit is bijvoorbeeld het geval wanneer IT-processen verder zijn uitgebreid, terwijl de SLA die is overeengekomen onveranderd is gebleven.

Hetzelfde gebeurt wanneer veranderingen in bedrijfsprocessen een hogere servicebehoefte met zich meebrengen, die niet doorvertaald wordt in de SLA. “Als SLA’s niet representatief zijn voor wat IT kan bereiken dan hebben ze geen toegevoegde waarde”, aldus Erik Lamers, business development director bij Avanade Nederland. “Het komt steeds vaker voor dat het IT-team samenwerkt met de business om duidelijke afspraken te maken, maar het SLA review-proces wordt hierbij vaak over het hoofd gezien. Met de snelheid waarmee de technologie zich vandaag de dag ontwikkelt zijn service levels binnen een half jaar niet meer representatief.”

“SLA’s zijn geen nieuw concept en hoeven niet ingewikkeld of mysterieus te zijn”, vervolgt Lamers. “Als deze op de juiste manier worden beheerd dan vormen zij de basis van de business. Een voorlichtings- en review-programma helpt te voorkomen dat onterechte verwachtingen de kloof tussen het IT-team en de business alleen maar vergroot.”

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    JenV onderzoekt modernisering wetgeving gegevensbescherming

    GPUGate cyberaanval
    Governance & Privacy

    Chatcontrol EU voorlopig ‘on hold’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Data & AI

    Surf: gebruik Copilot kan, maar wees voorzichtig

    Overheid

    Grote kwetsbaarheid Rijk bij uitval ict-dienstverlening

    Ransomware data opslag
    Security & Awareness

    Ransomware in de zorg, hoe gaat Eurofins om met Nederlandse data?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs