Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kleine ICT-bedrijven zijn vaak onderverzekerd

08 januari 2008 - 10:42ActueelGovernance & Privacy
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Veel startende en kleine ict-bedrijven hebben geen beroepsaansprakelijkheidsverzekering afgesloten. Ze lopen grote financiële risico’s en hebben bij schadeclaims een grotere kans op een faillissement.

Tweederde van de startende en kleine ict-bedrijven is onderverzekerd. Hun verzekering dekt in de meeste gevallen wel algemene aansprakelijkheid, zoals claims in verband met zaak- en of letselschade, maar beroepsaansprakelijkheid (claims van de opdrachtgever na een fout in de opdracht) is in veel gevallen niet gedekt. 

Beroepsaansprakelijkheid ontstaat bijvoorbeeld door een softwarefout in een salarissysteem. Geschillen tussen ict-bedrijven over dit soort problemen kunnen claims van duizenden tot miljoenen euro’s en in sommige gevallen faillissement tot gevolg hebben. Annechien ten Kate, juridisch adviseur van ICT~Office: "In de markt is veel onduidelijkheid over de dekking van beroepsaansprakelijkheid."

Brancheorganisatie ICT~Office introduceerde in augustus 2007 een speciale beroepsaansprakelijkheidsverzekering voor startende en kleine ict-bedrijven. Inmiddels hebben vijftig kleine en startende ict-bedrijven deze polis afgesloten. Verzekeringsmaatschappij Aon, waarmee ICT~Office heeft samengewerkt voor het opzetten van deze verzekering, hoopt dit jaar zo’n honderd polissen af te sluiten. Ten Kate: "We hebben nog een grote  slag te slaan. Bedrijven moeten zich meer bewust worden van het belang van een beroepsaansprakelijkheidsverzekering. Dat kan grote financiële problemen voorkomen."  

Lastig

Tot nu toe was het voor startende en kleine ict-bedrijven lastig om een beroepsaansprakelijkheidsverzekering af te sluiten. Veel verzekeringsmaatschappijen durven startende ict-bedrijven niet in de boeken op te nemen vanwege het grotere risico. Daarbij speelt mee dat premies vaak worden vastgesteld op basis van omzet uit het verleden. Startende bedrijven hebben echter geen verleden.

De verzekering van Ict~Office is gericht op bedrijven met een jaaromzet van maximaal 3 miljoen euro. Afhankelijk van de jaaromzet wordt de premie berekend. Op de site van Ict~Office staat uitgebreide informatie over de beroepsaansprakelijkheidsverzekering voor kleine en startende ict-bedrijven.

Meer over

Starters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    Mitz sprong in het diepe cloud 'Trust Us'
    Governance & Privacy

    Kort: Ondanks risico’s toch meer apotheken bij Mitz, Frontria tegen fake news door ai (en meer)

    eEvidence shoot first
    Governance & Privacy

    eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs