Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sun en Oracle betreden volle virtualisatiemarkt

11 december 2007 - 10:053 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieOracleSun

Oracle kondigde half november zijn eigen virtualisatiesoftware aan. Oracle VM is gebaseerd op Xen, net als de virtualisatiesoftware die Sun op dezelfde conferentie presenteerde.

Op de Oracle Open World-conferentie in San Francisco kondigde Oracle half november virtualisatiesoftware aan onder de naam Oracle VM. De software is gebaseerd op Xen, maar is geoptimaliseerd voor het draaien van Oracle-producten en is bovendien voorzien van een eigen managementinterface.
Oracle VM is gratis down te loaden vanaf edelivery.oracle.com/oraclevm. Voor ondersteuning betalen bedrijven 499 dollar per jaar voor een systeem met maximaal twee en 999 dollar voor systemen met meer dan twee processoren. Lucas Jellema, expertisemanager bij AMIS en lid van de Oracle gebruikersclub Holland (OGh): "Xen bestaat al langer. Oracle heeft er nu alleen hun sticker op gezet. Het voordeel hiervan voor datacenters en ASP-leveranciers is wel dat ze nu van Oracle een gecertificeerde oplossing krijgen die ondersteund wordt. Bovendien is Oracle VM goedkoper dan gelijkwaardige oplossingen van VMware (ESX). VMware is echter al veel verder doorontwikkeld."

Efficiëntieclaim
Wanneer klanten van Oracle-software andere virtualisatiesoftware draaien dan Oracle VM, geeft Oracle geen ondersteuning voor deze Oracle-software. Analisten verwachten dat dit Oracle-klanten zal ontmoedigen om Oracle-software binnen andere virtualisatieomgevingen te draaien dan Oracle VM. VMware opende in reactie hierop een website over scenario’s voor het draaien van Oracle op ESX server.
Ook Oracles claim dat Oracle-software ‘drie keer zo efficiënt’ draait op Oracle VM als op ‘bestaande servervirtualisatieproducten van andere leveranciers’ kreeg kritiek. Katherine Egbert, analiste bij Jeffries Securities: "Efficiëntie verwijst in het algemeen naar de extra kosten die nodig zijn om een hypervisor te draaien op de fysieke hardware. [Een hypervisor is een virtualisatieplatform dat het mogelijk maakt om tegelijkertijd meer dan één besturingssysteem te draaien op één gastcomputer – red.]." Egbert verwacht niet dat Oracle VM efficiënter zal draaien dan het product waarop de virtualisatiesoftware gebaseerd is: Xen. Daarnaast wijst ze er fijntjes op dat de footprint van de nieuwste producten van VMware (release V13.5) veel bescheidener is geworden, doordat ‘de Linux-kernel naar het niveau van een centraal beheerde console (VirtualCenter 2.5) is verplaatst.’

Sun xVM
Ook Sun kondigde tijdens Oracle Open World zijn virtualisatieplatform aan. Sun xVM Ops Center en Sun xVM Server zullen de eerste producten zijn van een familie van xVM-producten. xVM Ops Center is een console waarmee gebruikers zowel de virtuele als fysieke componenten van hun it-omgeving kunnen beheren. xVM is een hypervisor voor Linux, Solaris en Windows. Sun brengt xVM uit onder de open source GPLv3-licentie en heeft een website voor ontwikkelaars opgezet onder www.openxvm.org. xVM is gebaseerd op het open source hypervisor Xen-project, net zoals Red Hat en Oracle VM dat zijn.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale innovatie: van apps naar agents

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs