Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Wat is de toekomst van ERP?

20 juli 2009 - 13:51OpinieSoftware & DevelopmentOracleSAP
ing. Peter Slager
ing. Peter Slager

ERP was een aantal jaren geleden hot, het zou alle problemen oplossen en nog belangrijker, de kosten van bedrijfs(kritische) applicaties verlagen. Iedereen wilde hier aan meedoen. Vandaag de dag hebben bijna alle middelgrote en grote bedrijven wel software draaien van SAP en/of Oracle (PeopleSoft & Siebel) om hun primaire en secondaire processen te ondersteunen. Hebben deze implementaties gebracht wat ze beloofd hebben?

Erp-leveranciers bieden standaardsoftware aan om primaire en secundaire bedrijfsprocessen te ondersteunen. Deze applicaties zijn volgens ‘best-practice' processen ingericht. De bedoeling hierachter is dat bedrijven standaardsoftware kopen en inrichten, waardoor de kosten van onderhoud laag konden blijven. De werkelijkheid is dat bedrijven nog al wat maatwerk in de software bouwen om ervoor te zorgen dat hun specifieke (deel van het) proces ook werkt. Of dit nu een tekortkoming is van de software of dat dit aan de processen van de organisaties ligt zal altijd een punt van discussie blijven.

Elk bedrijf heeft wel software van SAP of Oracle draaien. Met name voor secundaire bedrijfsprocessen zou erp-software prima moeten passen. Dit vergt wel het een en ander van de organisaties die deze software implementeren, want dit betekent over het algemeen dat ze zich aan moeten passen aan de standaardprocessen. Bij primaire processen ga je al snel naar specifieke applicaties en zul je niet snel een standaard erp-pakket kiezen.

Met name Oracle heeft de afgelopen jaren een groot aantal bedrijven van deze specifieke applicaties gekocht. De strategie van Oracle is om deze applicaties te koppelen via 'application integration architecture' (AIA). Hiermee koppel je een compleet bedrijfsproces door al je applicaties heen. Deze mogelijkheden zullen we ook ongetwijfeld terugzien in de lang verwachte Oracle Fusion Applications Suite.

Zullen deze technieken de verwachtingen waar gaan maken?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Eén reactie op “Wat is de toekomst van ERP?”

    1. Dennis schreef:
      10 september 2010 om 09:48

      Het is toch al een tijdje duidelijk dat standaard pakketten lang niet altijd de wensen vervullen van de business.

      Neem eens een kijkje bij thinkwisesoftware.com en je zult met eigen ogen zien hoe de toekomst van software eruit gaat zien.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Grote kwetsbaarheid Rijk bij uitval ict-dienstverlening

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelZorg

    Verschuivingen in ecd-landschap ouderenzorg

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    basic
    ActueelSoftware & Development

    Kort: Back to Basic!

    lek muur dam
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Claude onthoudt langer, lekken groter, de omgekeerde ai-generatiekloof  (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs