Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
rechter rechtszaak rechtbank

HP sleept Oracle voor de rechter

16 juni 2011 - 09:49ActueelCloud & InfrastructuurHP Inc.IntelOracle
Witold Kepinski
Witold Kepinski

HP sleept Oracle voor de rechter in de Amerikaanse staat Californië. HP verwijt Oracle dat het contractuele overeenkomsten rond de ondersteuning van Intel Itanium-processors niet nakomt, nu het bedrijf van Larry Ellison de softwareondersteuning voor Itanium-servers heeft stopgezet.

HP heeft Oracle kort voor de gang naar de rechter nogmaals verzocht door te gaan met de ondersteuning van Itanium, maar dat mocht niet baten. HP vraagt de rechter nu Oracle te dwingen om software te blijven ontwikkelen die geschikt is voor Itanium.

Intel x86

Oracle ontwikkelt geen nieuwe software meer voor het Itanium-serverplatform van Intel. Dat betekent dat alleen nog HP Itanium ondersteunt. Oracle, dat nu meer aandacht besteedt aan zijn eigen Sparc-serverplatform, suggereert dat Intel geen grote interesse meer heeft om Itanium verder te ontwikkelen.

Oracle maakte dit bekend na een lange reeks onderhandelingen met het managementteam van Intel. Uit die gesprekken bleek dat Intel meer gericht is op de x86-microprocessoren, aldus Oracle. Volgens het bedrijf zegt Intel dat langzamerhand het einde nadert voor Itanium. Dat valt ook op te maken uit verkoopcijfers van analistenbureau IDC. De verkoop van Risc/Itanium Unix-servers viel in 2010 wereldwijd tegen. Het aantal verkochte servers daalde met 16,8 procent en de omzet met 11,6 procent. Alle leveranciers hadden hier last van. Vooral Oracle kreeg klappen: het zag de afzet van zijn Itanium-servers met 29,3 procent kelderen.

Intel zegt echter dat het de Itanium-processoren en -platformen verder blijft ontwikkelen, onder andere voor HP-UX en andere klanten die Itanium-servers gebruiken. Intel levert onder andere de nieuwe acht-core Itanium-gebaseerde Poulson-processoren die twee keer sneller zijn dan de huidige Intel Tukwila-serverprocessors. Het bedrijf werkt verder aan de nieuwe Kittson Itanium-processor.

Concurrenten en vijanden

HP en Oracle zijn keiharde concurrenten van elkaar geworden, nu Oracle met de overname van Sun actief is geworden op de hardwaremarkt. Daarnaast heeft Oracle ex-HP-ceo Mark Hurd binnengehaald om de hardwaretak te leiden. HP heeft Leo Apotheker als ceo aangsteld, de ex-ceo van Oracle's gezworen vijand SAP. 

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HP wil dat Oracle Itanium blijft ondersteunen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oracle stopt softwareontwikkeling Intel Itanium

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Itanium wint langzaam terrein

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Itanium-processor laat FSB achter zich

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Itanium blijft oprukken naar algemene markt

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Itanium nog lang niet aan zijn eind

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs