Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Leger VS werkt aan ‘voorspellend programmeren’

10 november 2014 - 10:20ActueelSoftware & Development
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het onderzoeksinstituut van het Amerikaanse ministerie van Defensie (Darpa) werkt aan een ontwikkeltool die een programmeur coderegels suggereert. Wanneer duidelijk wordt wat hij gaat coderen krijgt hij een suggestie voor een regel code. Het concept lijkt op de autocomplete-functie die bijvoorbeeld zoekmachines gebruiken waarbij voor het typen van een zoekopdracht een tekstsuggestie getoond wordt. Het instituut trekt in eerste instantie elf miljoen dollar uit voor de ontwikkeling van de hulp-tool voor programmeurs.

Dat meldt techsite Wired. Het Amerikaanse ministerie van Defensie zou samenwerken met verschillende universiteiten en tool-ontwikkelaars. Het project draagt de naam Pliny, dat is een verwijzing naar de auteur van de eerste Romeinse encyclopedie.

Er moet een algoritme ontwikkeld worden dat op basis van het begin van een regel kan inschatten wat een programmeur precies wil coderen. Eerst wordt een analyse gemaakt van open source-code die online beschikbaar is. Het gaat bijvoorbeeld om code die gedeeld wordt via Github en Sourceforge en de Apache Foundation.

Andere leveranciers van ontwikkel-tools werken ook aan tools voor voorspellend programmeren. Volgens Darpa moet de Pliny-tool slimmer worden dan de ontwikkelgereedschappen die concurrenten ontwikkelen doordat het ook de betekenis van de code meeneemt in plaats van alleen analyse op basis van tekst. 

GPS en kalibratie

Het Amrikaase leger heeft aan de ontwikkeling gestaan van een aantal belangrijke ontwikkelingen op het gebied van ict, zoals de opkomst van het wereldwijde web en gps (global positioning system).

Meer over

ApacheGPS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Darpa wil ‘contextuele’ ai bouwen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs