Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Novell rationaliseert zijn aanbod

20 mei 2010 - 10:49ActueelWerkplek & BeheerNovell

Novell greep Brainshare Europe – terug van vijf jaar weggeweest – aan om er nieuwe producten voor te stellen.

Die producten passen binnen de twee markten die het bedrijf voor ogen heeft: intelligent workload management (iwm) en collaboration tools voor eindgebruikers in de brede zin van het woord. "Voor Novell is iwm een kans om de bedrijfsinfrastructuur te optimaliseren", meent Javier Colada, voorzitter van Novell EMEA. "De cio moet namelijk een evenwicht vinden tussen controle flexibiliteit." Hij definieert iwm nog als een ‘framework’, een geheel van oplossingen. In die omgeving ziet Novell drie lagen: de servers (fysieke, virtuele of in de cloud), it service management en business services management.

Om die strategie te concretiseren onthulde Novell Identity Manager 4, een nieuwe, verbeterde versie van zijn identiteitsbeheerpakket. ‘Verbeterd’, dat wil zeggen op vlak van ‘intelligence’ (smart provisioning, reporting, …) en ‘cloud readiness’ (naar Google Apps en Salesforce.com).

Ook Linux Enteprise 11 SP 1 werd aangekondigd. Dat ondersteunt voortaan de belangrijkste hypervisors op de markt, heeft een verbeterde beschikbaarheid en zou flexibeler moeten zijn bij onderhoud en ondersteuning. Voorts stelde Novell nog Pulse voor, een nieuwe real time collaboration tool, momenteel nog in alphaversie.

Nog volgens Colada zal het framework externe technologieën vereisen – nog over te nemen met de beschikbare cashberg van 1 miljard dollar – en een rationalisering van het huidige portfolio. De beslissing om af te stappen van de rechtstreekse verkoop ten voordele van de partners werpt vruchten af, zo meent de Novell-directie. Onlangs werden overeenkomsten afgesloten met Fujitsu, Atos Origin, Elisa (Finland), BasisOne (in Afrika gehoste SAP-diensten) en Vodacom (filiaal van Vodafone in Zuid-Afrika).

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    Financiële dienstverlening

    Kort: Mil­jar­den­ver­lies door verouderde be­taal­sys­te­men, Knaken-klanten toegang ontzegd tot crypto (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Overheid

    Groen licht voor moderne Archiefwet

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nog geen stroom in NorthC-datacenter, campagne EZK over noodvoorzieningen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs