Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Jo Lernout & Pol Hauspie stappen op

09 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Jo Lernout en Pol Hauspie, oprichters van het gelijknamige spraaktechnologiebedrijf, stappen op. Zij hebben onregelmatigheden in de boekhouding toegegeven.

De twee blijven wel deel uitmaken van de raad van bestuur, maar de dagelijkse leiding komt volledig in handen van de Amerikaan John Duerden.
De voorzitter van de raad van bestur wordt Roel Pieper, voormalig kroonprins van Philips en momenteel investeerder in ICT-startups en hoogleraar aan de TU Twente. Pieper kreeg gisteren meteen al een domper. Lernout&Hauspie liet weten dat de resultaten over 1998, 1999 en de eerste helft van dit jaar moeten worden bijgesteld nadat de accountants vergissingen en onregelmatigheden boven water hadden gehaald.
Het Belgische bedrijf dat zich specialiseert in technologie om computers met de menselijke stem aan te sturen, kwam de afgelopen maanden in opspraak door publicaties in The Wall Street Journal. Volgens de gezaghebbende zakenkrant heeft het bedrijf zijn resultaten in Azië veel te rooskleurig voorgesteld. De Amerikaanse beursautoriteiten hebben de beschuldigingen inmiddels in onderzoek.
Aanvankelijk hield het bedrijf staande dat er niets mis was en spoorde Hauspie beleggers nog aan om aandelen te kopen, omdat er niets fout was. Een paar weken geleden kwam er al een winstwaarschuwing, gisteren kwam daar de mededeling bij dat de omzet in het derde kwartaal ongeveer 40 miljoen dollar (105 miljoen gulden) lager zal uitvallen dan was verwacht.
Analisten zien in het terugtreden van de oprichters een soort schuldbekentenis. De vergissingen die in de boekhouding aan het licht zijn gekomen kunnen duiden op fraude. Als fraude wordt bewezen, dan kan het bedrijf zeker in de VS zware claims verwachten. Een bankroet is dan niet uitgesloten.
In elk geval, nu de beurskoers zo sterk is gedaald, is een (vijandige) overname van het bedrijf niet ondenkbeeldig.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs