Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Sun bevestigt officieel draadloze strategie

30 oktober 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Sun heeft zijn klanten proberen te overtuigen van zijn ‘draadloze’ ambities met de start van een speciale divisie voor draadloze communicatie.

Deze Wireless Business Group wordt verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de draadloze producten en zal tevens twee Wireless Excellence Centers aansturen. Een en ander betekent niet dat Sun al zijn draadloze activiteiten bij de speciale ‘wireless’ divisie zal onderbrengen, maar wel dat debusiness unit een belangrijke stem krijgen in de bestemming van de 100 miljoen dollar die Sun voor draadloze activiteiten in kas heeft.
Tegelijkertijd gaat Sun zijn iForce partnership-programma uitbreiden door samenwerkingen aan te gaan met onder andere Broadvision, Deloitte Consulting, Cap Gemini Ernst & Young en Phone.com. Bovendien heeft Sun’s iPlanet e-handelsalliantie met Netscape zijn iPlant Intelligence Communications Platform gelanceerd. Daardoor kunnen klanten van bestaande iPlanet-producten binnenkort ook draadloos hun diensten aanbieden. De aankondiging ging gepaard met de lancering van nieuwe versies voor de iPlanet Messaging Server 5.0 en de iPlant Calender Server 5.0, die ondere andere zijn uitgebreid met draadloze toegang.
Het was geen verrassing dat Sun tijdens de aankondiging uitgebreid aandacht besteedde aan zijn Java-technologie die volgens het computerconcern in toenemende mate wordt geadopteerd als dé taal door producenten van draadloze apparatuur. Volgens Sun is de Java 2 Micro Edition (J2ME) en het Mobile Information Device-profiel inmiddels overgenomen door het Third Generation Partnership Project (3GPP). Bovendien is het telecommunicatieconcern Sprint PCS volgens Sun bezig met het uitvoeren van proeven met Java.
Of de aankondigingen van Sun verrassend waren? Volgens een van de Sun-partners tijdens de aankondiging wijken de lanceringen niet veel af van de lopende draadloze projecten. "Het was meer een bevestiging van wat al gaande was."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Vraagtekens over soevereine SAP-cloud Defensie

    Cloud & Infrastructure

    Ex-ASML-topman pleit voor importheffingen China

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs