Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Er moet één Linux-distributie komen’

08 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Volgens de net aangestelde directeur Paul Thomas van Turbolinux is er op termijn maar plaats voor één enkele Linux-distributie.

De huidige Linux-markt kenmerkt zich door een ware lappendeken aan verschillende distributies van het ‘opensource’ besturingssysteem. Fabrikanten als Red Hat, Suse, Caldera en natuurlijk Turbolinux zelf brengen ieder hun eigen versie van het besturingssysteem uit met elk zijn specifieke kenmerken. Volgens Thomas is er geen plaats voor al deze distributies. "De wereld heeft geen 150 versies van Linux nodig. Er zal een zekere consolidatie optreden", zei hij op een conferentie vorige week.
Volgens Thomas treedt deze consolidatie op doordat de Linux-gemeenschap werkt aan een LSB (Linux Standard Base). Hierin zijn alle programma-onderdelen beschreven, inclusief de eigenschappen en de api’s (application program interface) van een standaard Linux-distributie. Deze LSB wordt voorgelegd aan de Free Standards Group voor ratificatie. Het testen van Linux-distributies om te zien of ze voldoen aan de voorwaarden van de LSB start begin volgend jaar. Thomas verwacht dat de LSB voortaan zal aangeven hoe Linux zich verder ontwikkelt.
Analisten hebben aangegeven dat consolidatie niet zozeer voortkomt uit de LSB, maar meer uit het feit dat grote concerns inmiddels een aantal populaire Linux-distributies omarmd hebben. Bedrijven als IBM, HP, Compaq en Dell hebben met meerdere Linux-bedrijven allianties betreffende het gebruik en de ondersteuning van diverse distributies. Minder populaire distributies krijgen geen toegang tot de klantenkring van deze ondernemingen en zullen daarmee op termijn niet kunnen overleven.
Volgens Stacey Quandt, analist bij Giga Information Group, zal er nooit één enkele Linux-distributie komen, omdat de IT-wereld daar slechte ervaringen mee heeft. "De dominantie van Microsoft is een goede geheugensteun voor bedrijven wat het gevaar kan zijn van een fabrikant die de markt overheerst." Volgens haar zullen Linux-bedrijven juist door specialisatie in nichemarkten overleven. Het aanpassen van Linux om te kunnen functioneren als ingebed besturingssysteem van allerlei niet-PC-apparaten is een voorbeeld waarmee het nodige geld te verdienen valt.
Volgens Thomas zullen vooral Linux-bedrijven overblijven die naast hun Linux-distributie een dienstenpakket kunnen aanbieden. "Je kunt geen geld verdienen met het verkopen van Linux alleen. De toegevoegde waarde zit hem in de diensten en de toepassingen."
 

Meer over

Linux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs