Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft wil Yahoo nog, koopt zoeker

02 juli 2008 - 08:17ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft

Microsoft zint nog op manieren om toch de zoekdienst van Yahoo in te lijven, maar kocht ondertussen de zoektechnologie van Powerset.

Terwijl justitie in Washington de Yahoo-Google overeenkomst onderzoekt, is Microsoft nog bezig om alsnog tot een overeenkomst te komen om Yahoo in te lijven. Nu zou het, volgens Wall Street Journal, gaan om een poging partners te vinden om gezamenlijk Yahoo te kopen. Het bedrijf zou dan gesplitst moeten worden waarbij Microsoft en zoekdienst koopt.

News Corp. zou moeten meedoen om onderdelen aan MySpace toe te voegen zoals Yahoo Messenger en Time Warner zou een aantal websites aan AOL kunnen toevoegen. Microsoft-baas Steve Ballmer zou er afgelopen maandag met Yahoo’s president-commissaris Roy Bostock een afspraak over hebben, maar die is afgezegd. Kennelijk, luidt de gevolgtrekking, heeft Microsoft de partners niet kunnen overtuigen.

Powerset ingelijfd

Microsoft kocht ondertussen zelf zoektechnologie. De overname van Powerset door Microsoft lekte vorige week al uit. Hyped.nl schreef erover en deed een beperkte test die niet bijster positief uitviel. Hier wat video’s over Powerset.

Powerset speurt niet op zoektermen, maar probeert de vraag van de zoeker in natuurlijke taal gesteld te beantwoorden. Het is de zoveelste uitvinding waar het Parc (Palo Alto Research Center) van Xerox bij betrokken is. Eerder kwamen uit dit vermaarde centrum de muisbediening van pc’s, laser printing en Ethernet te voorschijn plus nog een rist andere uitvindingen.

De overnameprijs wordt geschat op 100 miljoen dollar, vijf keer de investering van 20 miljoen dollar tot nu toe. Het zou gaan om de opvolger van Google. Yahoo was ook in de markt, maar Google zelf liet zich negatief over Powerset uit. Er hebben zich overigens de afgelopen jaren al veel opvolgers van Google voorgedaan. Maar Google is moeilijk in te halen daar wij dagelijks met z’n allen met miljarden zoekopdrachten en al dan niet klikken Google helpen om beter te worden.

Overigens is er een Nederlands bedrijf dat al jaren het zoeken op ‘natuurlijke’ vragen tot specialiteit heeft, te weten Q-go dat onder meer veel software levert voor hulpdiensten van banken, ook in het buitenland. Bij aanvang in 1999 begon Q-go ook al openbare zoekdienst, maar het werkte onvoldoende omdat de pretentie om alle ‘natuurlijk’ gestelde vragen in de wereld te beantwoorden te hoog gegrepen is. Powerset begon ook met zoeken in Wikipedia, een beperkt gebied.

Meer over

DienstenEnterprise Architecture

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs