Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mogelijk miljoenenboete voor Telfort

13 juni 2008 - 11:40ActueelCloud & InfrastructuurTelfort

Telfort hang mogelijk een flinke boete boven het hoofd. Het Agentschap Telecom (AT) heeft het telecombedrijf een beschikking gestuurd. Telfort voldoet volgens het agentschap nog steeds niet aan de vergunningsvoorwaarden voor het gebruik van de Umts-frequentieruimte.

Als Telfort in gebreke blijft dan wacht het bedrijf wellicht een miljoenenboete. Voldoet het telecombedrijf niet heel snel aan de uitrolverplichting dan wordt per kwartaal een boete opgelegd van 5 miljoen euro. Dit bedrag kan in 2 jaar oplopen tot 40 miljoen euro.

Nederlandse telecomoperators met een vergunning voor het gebruik van frequentieruimte voor Umts zijn verplicht in een groot deel van Nederland dekking te leveren en hierbij te voldoen aan een minimaal serviceniveau.

Telfort gebruikt de frequentie van KPN. Met de overname van Telfort door KPN in 2005 biedt Telfort wel mobiel internet aan via Umts, maar gebruikt hiervoor de frequentieband van KPN. Het AT eist dat elk bedrijf de eigen frequentie gebruikt om te voldoen aan de opgestelde regels.

Het agentschap gaf Telfort eerder 6 weken de tijd om te reageren. "Ze hebben hun zienswijze toegelicht. Maar dit heeft voor ons niets veranderd", verklaart de woordvoerder van AT de beschikking.

Op dit moment ligt de frequentieruimte van Telfort ongebruikt op de plank. "Dat is niet in het voordeel van de markt. Ze hebben jaren de tijd gehad om het uit te rollen", aldus de woordvoerder van AT. Telfort kan protest aantekenen bij de rechtbank in Rotterdam. "Dit veranderd niets aan de termijn, tenzij de rechtbank dat zegt. Maar dat verwachten wij niet." Het lijkt de eerste fase van een juridisch-semantische discussie te zijn die mogelijk uitmondt in een serie rechtzaken.

Het is mogelijk dat Telfort de vergunning voor de frequentieruimte terug geeft. Volgens AT zijn er genoeg gegadigden die het zouden willen kopen. "Dat is ook het beste voor de markt." Een andere optie is dat Telfort op korte termijn alsnog voldoet aan de uitrolverplichting. Of dit haalbaar is in de gestelde tijd is nog maar de vraag.

Een persvoorlichter bij KPN liet eerder weten dat het agentschap Telfort en KPN ziet als twee aparte bedrijven. Het telecombedrijf is wel van plan de frequentieruimte van Telfort te gebruiken, maar pas wanneer de ruimte van KPN vol is.

Meer over

ArchitectuurTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    2 reacties op “Mogelijk miljoenenboete voor Telfort”

    1. ex KPNer schreef:
      15 juni 2008 om 19:09

      KPN heeft Telfort overgenomen; inclusief de klanten. Dat betekent dat KPN ook extra capaciteit nodig heeft om deze klanten te kunnen bedienen: frequentieruimte dus. Voorlopig is het efficienter om dit te doen met de frequenties die KPN reeds ter beschikking heeft. Later, wanneer de vraag stijgt kunnen de zogenaamde Telfort frequenties door KPN worden ingezet.

      Telfort heeft fors betaald voor zijn frequenties. KPN heeft deze asset overgenomen. KPN wordt nu door de overheid gedwongen de frequenties op een inefficiente wijze in te zetten, boetes te betalen of de frequenties in te leveren. Dat laatste zal de overheid wel het liefst zien vermoed ik want ik schat in dat de overheid niet van plan is het betaalde bedrag terug te storten. Dat betekent dat de overheid voor een en dezelfde frequentieruimte tweemaal inkomsten gaat ontvangen. Juridisch zal het wel kloppen, maar het gaat tegen alle gevoel van redelijkheid in.

      Login om te reageren
    2. ex-Telfort schreef:
      18 juni 2008 om 07:30

      Gevoel van redelijkheid, is dat de bandbreedte maximaal gebruikt wordt door meerdere telecom providers. Niet dat een oud monopolist de boel opkoopt en dan de bandbreedte dicht draait en weer teveel gaat vragen voor hun mobiel internet.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor ot

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs