Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Speculaties over 3G iPhone op een rij

09 juni 2008 - 09:573 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurApple
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Op de avond dat het Nederlands elftal zijn eerste EK-wedstrijd speelt, presenteert Apple vermoedelijk zijn nieuwe iPhone en hoopt Twitter, op dat moment, niet wéér door zijn hoeven te zakken. Een opsomming van de speculaties rondom iPhone 2.

In België won Orange recentelijk nog het exclusieve distributierecht van Apples iPhone en in Duitsland mag T-Mobile de geavanceerde broekzakcomputers aan de man brengen. Daarmee is het maar de vraag of KPN, dat in beide genoemde landen filialen heeft, in Nederland de iPhone zal gaan verkopen.

Nederland is het enige land in West-Europa waar Apple nog geen distributieovereenkomst heeft voor zijn veelbesproken, en even zo veel gehackte, mobiele telefoon annex mini-computer, de iPhone.

Speculaties op een rij

Vanavond vindt in San Francisco de jaarlijkse Apple-ontwikkelaarsconferentie WWDC plaats. Traditiegetrouw beginnen dat soort Apple-evenementen met een toespraak van Apple-baas Steve Jobs (ook wel Stevenote genoemd), waarin hij de nieuwste snufjes presenteert die zijn bedrijf op de markt brengt.

Al maanden gonst het op het web met speculaties als zou Apple vanavond een nieuwe iPhone presenteren. Vanaf 19:00 uur vanavond zal blijken wat er waar is van alle speculaties. Dan begint de keynote van Steve Jobs.

Hieronder volgen de speculaties en feitjes rondom de iPhone 2, ook wel iPhone 3G genoemd, op een rij:

  • Uit analyses van vrachtbrieven aan de Amerikaanse grens blijkt dat Apple miljoenen stuks van een tot op heden onverkocht product aan het importeren is,
  • Tussen 15 juni en 12 juli mag niemand vakantiedagen opnemen bij Apples Amerikaanse telecompartner AT&T. De winkels moeten volledig bezet zijn, aldus een intern memo
  • Telecomaanbieders mogen de nieuwe iPhone subsidiëren van Apple, meldt de Financial Times, waardoor het prijspeil aanzienlijk lager komt te liggen dan tot op heden,
  • Naast de zwarte komt er ook een rode iPhone, beiden met 16 gigabyte opslagruimte, denkt Techcrunch-zustersite Crunchgear
  • Vierband GSM en drieband UMTS/HSPA en Assisted GPS, aldus Engadget dat zich op hardwarespecificaties baseert,
  • Een goedkoop instapmodelletje iPhone kan de afzet van het toestel verdubbelen, tot 20 à 25 miljoen in 2008 volgens RBC Capital Markets,
  • De fabrikant van de eerste generatie iPhones, Hon Hai uit Taiwan, verwacht in juni 3 miljoen toestellen van de tweede generatie te verschepen, aldus de Chinese uitgave Commercial Times,
  • Volgens Apple verschijnt deze maand nog firmware versie 2.0 voor de iPhone. Het besturingssysteem staat toe dat door derden geschreven software op de telefoon kan worden geïnstalleerd,
  • Ontwikkelaars moeten goed nadenken over het prijsbeleid dat ze voor hun applicaties hanteren. Apple raadt hen aan een gratis maar zeker ook betaalde versie van software te schrijven.

De presentatie van Steve Jobs wordt niet live online uitgezonden. Echter, verscheidene techblogs hebben medewerkers in de zaal zitten die live meeschrijven en hun foto’s direct uploaden. Een video-opname van Jobs’ presentatie zal worden gepubliceerd via iTunes (hier abonneelink).

Het openbare berichtensysteem Twitter verwacht dat de druk op zijn servers met een factor 10 toeneemt tijdens de Apple-presentaties.

Meer over

Enterprise Architecture

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Google Cloud doorstaat privacytoets Rijk, ai ‘vertaalt’ ziekenhuisgesprekken (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet kiest voor maximale digitale soevereiniteit

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Ai in cloudomgevingen versnipperd en onzichtbaar voor securityteams’

    shutterstock_2627527607 Evannovostro 16x9
    Overheid

    Ad­vies­col­le­ge ICT verwijt top­amb­te­na­ren slappe sturing op ict-projecten

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet blijft vaag over uitbreiding datacenters in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs