Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

465 Miljoen voor twaalf technologieprojecten

21 april 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Twaalf grote technologieprojecten waarbij IT een sleutelrol speelt, komen in aanmerking voor financiële ondersteuning door de overheid. Over de meeste projecten heeft het kabinet inmiddels een definitief besluit genomen. De rest volgt binnenkort.

Minister Jorritsma van Economische Zaken kondigde dit aan tijdens de Technology Lecture. Haar ambitie is dat Nederland doorstoot naar de Europese top op het gebied van kennis en technologie. "We zijn dan het Smart Centre van Europa; het land waar oude problemen op een nieuwe, innovatieve manier worden opgelost. En het land waar kennisintensieve bedrijven zich graag vestigen, omdat ze hier een fantastisch kennisreservoir bij de hand hebben."
De minister wil absolute prioriteit geven aan het uitbouwen van de IT-basis. "Als we dan niet doen, zakken we binnen de kortste keren af tot de staart van het internationale peloton. Dat zal onder deze minister van Economische Zaken niet gebeuren." Zij gaat dan ook zo snel mogelijk een IT-nota naar de Kamer te sturen waarin ze aangeeft hoe de IT-basis en het gebruik van IT in Nederland verder te versterken.
Om uit te groeien tot het Smart Centre van Europa stelt het kabinet tot en met 2002 465 miljoen gulden beschikbaar. Dit geld komt uit een apart potje met aardgasbaten. De totale investering van dit pakket maatregelen voor de Nederlandse kennisinfrastructuur zal rond een miljard gulden bedragen. Behalve de overheid leveren namelijk ook bedrijven en onderzoeksinstellingen een bijdrage.
Het kabinet heeft onder meer groen licht gegeven voor Connekt, het nieuwe publiek-private kenniscentrum voor verkeer en vervoer. Connekt bundelt het ontwikkelen van kennis waarmee het Nederlandse verkeers- en vervoerssysteem beter kan functioneren. Gekeken wordt bijvoorbeeld naar betaalsystemen en intelligente transportsystemen. Eerder was al bekend geworden dat het kabinet 142 miljoen steekt in Gigaport, een programma dat zich richt op de ontwikkeling van een supersnel datanetwerk voor de Nederlandse wetenschappelijke instellingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kabinet erkent: Cloud Act kan botsen met AVG en toegang geven tot Nederlandse zorgdata

    Carrière

    Driekwart van de ict-zzp’ers tegen nieuwe Zelfstandigenwet

    IT Strategy & Governance

    Kabinet lanceert de Rijksbrede Quantumstrategie

    IT Strategy & Governance

    Kort: 40 miljoen voor Hadrian, eerste ai-lab Kyndryl in EU (en meer) 

    IT Industry news

    Panasonic viert dertig jaar Toughbook met nieuwe ai-rugged devices

    Verlaten kantoor
    Carrière

    Atos verplaatst Nederlands hoofdkantoor naar Eindhoven

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs