Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Schulhof gewipt bij World Online

31 januari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Micky Schulhof, bestuursvoorzitter van de Nederlandse Internet-aanbieder World Online International, is op staande voet ontslagen. De oud-topman van Sony America, bekend om zijn dure levensstijl, moest ondermeer financiers voor World Online (WOL) zoeken.

Hij heeft het nu verbruid bij de voornaamste aandeelhouders. De Zwitserse familie Sandoz eiste zijn vertrek. Hij zou in Amsterdam met geld hebben gesmeten op kosten van WOL.
New York Post meldde afgelopen zaterdag dat Schulhof uitspattingen in seksclubs als onkosten zou hebben gedeclareerd. WOL eist van hem zestig miljoen dollar schadevergoeding. Afgelopen vrijdag werd de zaak tegen Schulhof aanhangig gemaakt bij de Manhattan Supreme Court. Hij zou een werknemer van WOL hebben gedwongen mee te gaan naar een seksclub. Hij zou hebben geprobeerd deze werknemer op zijn kosten te laten meedoen aan seksuele activiteiten met prostituees. Toen de mannelijke werknemer weigerde, zou Schulhof "de werknemer valselijk hebben beschuldigd hem tot het seksclubbezoek te hebben verleid." Daarop zou hij het ontslag van de werknemer hebben geëist.
De advocaat van Schulhof ontkent. WOL zou zo proberen Schulhofs honorarium bij aanstelling, 1,9 miljoen dollar, terug te krijgen.
WOL verwijt Schulhof ook geknoei met onkostenrekeningen. Hij zou in het Amsterdamse nachtleven misbruik hebben gemaakt van zijn bedrijfscreditcard. Ook zou Schulhof, tot voor kort de vertrouweling van WOL-topman Nina Brink, zich onmogelijk hebben gemaakt in financiële kringen. Aandeelhouders nemen het hem kwalijk dat hij tegenover bankiers opschepte over zijn ‘Amsterdamse nachtleven’.
Verder verwijt WOL Schulhof dat hij zich oneerlijk heeft willen verrijken. Hij zou bepaalde zaken hebben doorgeschoven naar door hem gecontroleerde bedrijven. Hij is ongeveer een jaar geleden bij WOL aangesteld, en verwierf daarbij voor 1,9 miljoen dollar aan aandelen. Hij zou deze aandelen hebben geprobeerd te verkopen zonder dat driekwart van de aandeelhouders daarvoor toestemming had gegeven.
Medio oktober verwierf de Sandoz Family Foundation, de investeringsmaatschappij van de familie Sandoz, een meerderheidsbelang in WOL. De Zwitsers pompten driehonderd miljoen dollar in WOL. De Sandoz-familie wil vooral investeren in zaken die de kwaliteit van het leven verbeteren. De wijze waarop Schulhof daar invulling aan gaf, zinde de Zwitsers niet. Naast Sandoz behoren Telfort, NS, Audax, Tros en Reggeborgh Beheer tot de aandeelhouders.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs