Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Aanklacht ‘Iloveyou’-verspreider ingediend

29 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De 23-jarige Filippino Onel de Guzman is gisteren officieel in staat van beschuldiging gesteld wegens de verspreiding van het Iloveyou virus dat begin mei werelwijd paniek zaaide.

Een aanklacht tegen De Guzman was nog een hele puzzel, omdat de Filippijnse wet niets bevat over computercriminaliteit. Vorige week is dat in alle haast strafbaar gesteld, maar het is uiteraard niet mogelijk om de student informatica daarvan met terugwerkende kracht te beschuldigen.
Juristen van het Nationale Bureau of Investigation (NBI) houden het nu op aanklachten wegens diefstal en overtreding van een wet die fraude met creditcards strafbaar stelt. Dat kan de student van het AMA Computer College in de hoofdstad Manilla overigens op 20 jaar cel komen te staan.
De Guzman heeft tot nu alleen toegegeven dat hij wellicht per ongeluk het virus heeft losgelaten, maar heeft geweigerd te zeggen of hij het virus ook heeft ontwikkeld. De Guzman maakte deel uit van een groep studenten die onder meer afstudeerprojecten voor andere studenten uitvoerde. De Guzman zelf haalde zijn examen niet, omdat zijn docenten zijn afstudeerproject (een programma om Internetwachtwoorden te stelen) verwierpen. De Guzman zou uit woede daarover het virus, dat onder meer wachtwoorden steelt, hebben losgelaten. Via AMA-docenten die de overeenkomst tussen het afstudeerproject van De Guzman en het virus zagen, kwam de politie op zijn spoor.
Volgens het NBI is op het stelen van wachtwoorden ook de beschuldiging van diefstal gebaseerd. Door het stelen zou De Guzman illegaal in het bezit zijn gekomen en gebruik hebben gemaakt van wachtwoorden, en dat is strafbaar in het creditcard-artikel in de Filipijnse wet. Het Openbaar Ministerie moet nu besluiten of het daadwerkelijk tot vervolging van De Guzman overgaat.
 

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Eerste 160 micron glasvezel Prysmian, Sanderink is zoek (en meer)

    Financiële dienstverlening

    Girotel: bakermat van het thuisbankieren

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Cybercriminelen deden zich voor als Odido-ict’ers, Bravinci lid van de Caribbean Datacenter Association (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Quantum dwingt it-leiders nu al tot actie

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Data & AI

    Kort: Microsoft test energiezuinige kabels voor datacenters, NBIP versterkt bestuur (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs