Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cisco: ‘web 2.0 moet Europa productiever maken’

23 januari 2008 - 00:13ActueelCloud & InfrastructuurCisco

Chris Dedicoat, president van Cisco Europe, windt er geen doekjes om: de volgende tien jaar worden cruciaal voor Europa, wil het de productiviteitskloof met de Verenigde Staten niet nog groter laten worden.

Web 2.0 binnen de bedrijven, is een van de opmerkelijke speerpunten van het strategische framework dat Cisco opstelde om van Europa een productieve(re) regio te maken.

Tijdens zijn keynote op het jaarlijkse Cisco Networkers event, was Dedicoat opmerkelijk lovend over de samenwerkingsmogelijkheden die Web 2.0 diensten bieden. En hij stak meteen een waarschuwend vingertje op: "Geen enkel bedrijf kan of mag het zich veroorloven om deze nieuwe technologie te verwerpen. De impact van web 2.0 diensten op de bedrijven zal onnoemelijk veel groter zijn als toen internet 1.0 zijn intrede deed. Dus je kunt maar beter mee zijn, en voluit voor ‘collaboration’ gaan."

Fernando Gil de Bernabe, managing director strategy van Cisco IBSG, deed daar even later tijdens een onderhoud met de Europese pers nog een schepje bovenop. "Weinigen lijken het te beseffen, maar Europa is wel degelijk een vruchtbare grond voor web 2.0 startups. We vergeten gewoon dat Skype, Fon, Netvibes of Panoramio allemaal Europese uitvindingen zijn. Niemand lijkt daar bij stil te staan. Misschien moeten web 2.0 diensten binnen de bedrijven wel de katalysator worden van meer onderlinge samenwerking. Enkel zo kan Europa het hoge productietempo van de Verenigde Staten bijbenen."

Overigens onthulde Cisco een volledig strategisch ‘framework’ om Europa de nodige ‘boost’ te geven. Cisco hekelt daarin onder meer de gebrekkige kwaliteit van onze breedbandlijnen: "Met name in ’the last mile’ treedt er veel te veel kwaliteitsverlies op", aldus Gil de Bernabe. Oorzaken zijn een gebrek aan bandbreedte op de back-end – deels veroorzaakt door overboeking bij de DSL-providers, maar ook een te hoge latency. Nieuwe appliances – Cisco stelde er niet toevallig enkele voor – moeten dit probleem deels ondervangen door het WAN-verkeer te optimaliseren, bijvoorbeeld op applicatieniveau.

Andere problemen waarmee de Europese ict-sector volgens Cisco te kampen heeft, zijn onder meer de gefragmenteerde wetgeving, de beperkte investeringen in softwareontwikkeling, en het feit dat veel kleine en middelgrote ondernemingen de eerste ‘internet productivity’ golf compleet gemist hebben. Tot slot haalt Cisco ook aan dat Europa geen ‘venture capitalist culture’ heeft: misschien is dat nog de belangrijkste reden.

Meer over

Enterprise ArchitectureNetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Amerikaanse foundry Polar gaat Nexperia-chips maken

    Cloud & Infrastructuur

    KPN met Duitsers in soevereine cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: TCS komt met variabele soevereine cloud, onderzoek PwC naar de data-economie (en meer)  

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Amerikaanse overname Solvinity ketst af; DigiD gered

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs