Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overzicht over incidenten

02 november 2006 - 23:004 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Rian van Heur
Rian van Heur

De ict-organisatie Do.IT heeft het erg druk met de implementatie van Windows Vista, Exchange en Microsoft Sharepoint. De vakantie van ict-manager Jeroen Kuijk heeft daarom gevolgen voor de organisatie.

Hoofd ict Jeroen Kuijk ging een aantal weken geleden met vakantie. Hij belandde van de implementatiestress in de verhuisstress. Ad interim-manager Luc Joziasse van Wortell nam een groot deel van de taken van Jeroen over. Dat deed hij ook al in de periode dat Jeroen een week ziek was. Joziasse leidt binnen Wortell de Public and Health Unit. Normaal heeft hij te maken met it-projecten bij heel andere organisaties. “Maar elk migratieproject is hetzelfde. Hier heb je alleen te maken met heel veel gebruikers en relatief minder computers”, zegt Joziasse.

Het eerste dat Joziasse opviel toen hij bij Do.IT binnenliep, was dat de mensen nog heel erg bezig waren met het migratieproject. “Inmiddels waren we echter al een maand live. Er kwamen ook vragen van gebruikers die niets met de migratie te maken hadden”, zegt Joziasse. Hij bracht daarom lijnen aan in de organisatie en deelde de organisatie in drieën. Er kwam een servicedesk, een locatiedienst en een afdeling serverbeheer. Joziasse: “Zo wisten de mensen ook beter waar ze aan toe waren”.

Grootste verschil tussen ict-manager Jeroen Kuijk en interimmanager Luc Joziasse is dat Jeroen technischer is dan Joziasse. “Ik kan wel technisch meepraten, maar mijn kennis gaat niet zo diep. Dat betekent dat ik vaak niet zelf het antwoord kan verzinnen op vragen van medewerkers, maar dat ze dat zelf moeten doen”, zegt Joziasse. Dat merken de medewerkers ook. Systeembeheerder Jasper Tiegelaar: “Luc heeft wat meer afstand tot de organisatie. Jeroen zit er heel diep in en weet hoe alles in elkaar zit. Luc is wat zakelijker, maar ook wel menselijk”.

Wat Joziasse belangrijk vindt is dat het aantal incidenten, de vragen en problemen van gebruikers, omlaag gaat. “Eerst was hiervoor geen monitoring”, zegt Joziasse. Bij de eerste telling twee weken geleden waren er nog zo’n 380 incidenten, inmiddels is dit aantal gezakt tot 170 verdeeld over 23 locaties. Dat het aantal incidenten gedaald is komt niet alleen omdat er incidenten zijn opgelost. Het verschil is nu ook dat gebruikers op een centraal punt, de servicedesk, hun probleem moeten melden. Eerder zetten gebruikers soms allerlei lijntjes uit om een probleem opgelost te krijgen. “Zo stonden er soms wel drie tot vier communicatielijnen uit voor één en hetzelfde probleem. Nu blijkt dat het wel rustig is”, zegt Joziasse.

Joziasse heeft zichzelf tot doel gesteld dat er een stabiele helpdesk moet staan als Jeroen terugkomt. Hij wil dan nog zo’n honderd openstaande incidenten hebben. “Dan kan Jeroen zich ook gaan storten op de processen.”

Tijdens de vakantie van Jeroen is er één beslissing teruggedraaid. Danny Burlage van Wortell besloot samen met directeur Albert Strijker van OVO Haarlem en op advies van de gebruikers dat de structuur van de helpdesk omgedraaid moest worden. Do.IT had eerst een ‘unskilled helpdesk’; van alle incidenten werd een call gemaakt en gebruikers werden later teruggebeld. “We hebben besloten om er toch twee ‘skilled’ medewerkers neer te zetten. Sommige problemen kunnen zo veel sneller worden opgelost”, zegt Burlage.

De interimmanager is niet voor hele grote vraagtekens komen te staan tijdens de vakantie van Jeroen. Joziasse hanteert voor zichzelf de regel dat hij geen contact opneemt met de vakantieganger. Dat ging over het algemeen wel goed. Waar hij wel tegenaan liep was dat hij niet altijd wist wat afgesproken was. Zo kreeg hij van een school een telefoontje waarin gezegd werd dat er nog geen nieuwe computers waren. Hij trok direct aan de bel en zorgde dat de school zo snel mogelijk de computers kreeg. Vervolgens bleek dat ze de helft al hadden ontvangen. Joziasse: “Uiteindelijk hebben ze de extra computers wel nodig. Dus dat was niet echt een fout.”

Over NOG/OVO Haarlem Do.IT

Do.IT kwam tot stand na een fusie tussen de ict-afdelingen van OVO Haarlem en de Noordzee Onderwijs Groep (NOG). De intentie is dat per 1 januari ook SAVO zich aansluit. De scholen geven les aan leerlingen van het vmbo, de havo, het vwo, het gymnasium en verschillende vormen van speciaal onderwijs.

Do.IT ondersteund 13.000 leerlingen en 1500 tot 2000 mensen personeel. In totaal zijn er 34 locaties.

Meer over

SharePointSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs