Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra spreekt: Verover 24 ICT-bedrijven naar keuze

04 juni 2014 - 07:35OpinieInnovatie & TransformatieAppleFacebookGoogleSamsung
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Waarom zie ik nog steeds geen mensen met een Google-bril lopen en die daar dan hele handige dingen mee doen? Ik hoor en lees alleen maar bedrijven en personen die experimenteren met de Google-bril, maar wat de uitkomst van het experiment is, dat vertellen ze nooit. Louis van Gaal zou ook experimenteren met de Google-bril, alleen die bril was niet op juiste sterkte dus hij heeft hem weer teruggegeven.

Hetzelfde geldt voor de iWatch. U weet wel het horloge van Apple waarmee je kunt internetten en bellen en in de versie 2.0 zelfs klokkijken. Waar blijft die en wat moet ik ermee?

Risk

Op alle apparaten die we hebben komt straks iets van bedrijven als Apple of Google. Een kennis van mij kreeg laatst een nieuwe pacemaker. Ik zeg, ik hoop dat de pacemaker niet op een Windows- platform draait want dan start hij niet zo snel op. Ik hoop trouwens ook niet dat de pacemaker van Apple is. Hij ziet er dan waarschijnlijk wel heel cool uit maar connect met geen enkel ander orgaan.

Connecten met andere partijen, daar hebben bedrijven als Google, Windows en Apple een hekel aan. Ze willen namelijk de macht. Deze partijen nemen op dit moment ook de ene na de andere partij over. Ze zijn net Poetin die aan het risken is. Dat land wil ik. Daar zet ik drie legers bij en ik val jou aan.

Wereldmacht

Werelddominantie, dat willen de grote partijen het liefst. Al deze partijen willen graag informatie delen maar alleen via hun eigen kanaal. Apple wil niet dat je connect met anderen, die wil dat je connect met hun App Store. Google wil je een bril aansmeren zodat je de hele dag advertenties door je beeld hebt lopen. En Samsung probeert dit dan weer zo snel mogelijk na te maken.

Gelukkig wil Facebook alleen maar vrienden met mij worden.

Jacob Spoelstra is columnist en stand-up comedian. Voor meer informatie kijk op www.jacobspoelstra.nl.

 

Meer over

AppsSocial media

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra spreekt: Klagen helpt

    Computable.nl
    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra spreekt: ICT-project is nooit all inclusive

    Jacob Spoelstra
    OpinieSoftware & Development

    Spoelstra spreekt: Geen ruzie

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Ouderen 2.0

    Jacob Spoelstra
    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Minder Marokkanen in de ICT

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: iPret

    2 reacties op “Spoelstra spreekt: Verover 24 ICT-bedrijven naar keuze”

    1. Henri schreef:
      4 juni 2014 om 11:12

      Leuk column weer. 🙂

      De grappigste grap zit in de laatste zin. (ik zal een geheimpje verklappen: Facebook is van Google)

      Login om te reageren
    2. Peter schreef:
      4 juni 2014 om 20:09

      Aangezien de term ‘glasshole’ redelijk ingeburgerd begint te raken lijkt het erop dat Google een op eigen ‘Buckler incident’ afstevent. En ze zijn redelijk fragiel dus ze fysiek onschadelijk maken is niet zo’n probleem.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs