Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Minder zorgen rond security, is dat terecht?

cybersecurity
16 januari 2017 - 11:04OpinieSecurity & Awareness

Het afgelopen jaar zijn de zorgen rond security-issues afgenomen. Uit ons jaarlijkse onderzoek blijkt dat een kleine 10 procent van de ondervraagden zich geen zorgen maakt. Nooit eerder was dat percentage zo hoog (vorig jaar nog een goede 3 procent).

Opvallend is de daling van de zorgen over fraude door werknemers. Dit stond jarenlang bovenaan, maar is nu bijna gehalveerd. De zorg die het meeste wordt geuit (30 procent) is de mogelijke aanwezigheid van beveiligingsgaten in software van derden. De uitkomsten laten over de jaren heen verschillende trendverschuivingen zien. Het aantal bedrijven dat getroffen is door een gerichte aanval is afgenomen naar 48,8 procent van de ondervraagden. In 2015 was dit nog meer dan de helft (53,2 procent). Hierbij was een DDoS-aanval nog altijd de meest voorkomende dreiging, net zoals voorgaande jaren. Dat komt dus nog wel zo vaak voor dat enige zorg wel op zijn plek is.

De praktijk is dan ook iets weerbarstiger. We maken ons wellicht minder zorgen, maar nemen wel allerlei maatregelen. Gevraagd naar de plannen voor dit jaar (2017) geeft 41 procent aan dat ze het security-beleid gaan verstevigen en een derde gaat beveiliging op gebruikersniveau doorvoeren. Tevens is er een groeiend bewustzijn dat er veel verschillende bedreigingen zijn met een verschillende aanpak. De wens om hier meer inzicht in te krijgen, groeit ieder jaar.

Internetbedreigingen blijven natuurlijk volop aanwezig maar we lijken ons er steeds beter tegen te kunnen weren. Bedrijven schrikken er niet meer van, hebben de afgelopen jaren kennis opgedaan en de verdedigingslinies versterkt. Dat is waarom we er ons wellicht minder zorgen om maken. Maar dat betekent niet dat het fenomeen verdwijnt. Sterker nog, meer dan de helft van de ondervraagden ziet reputatieschade als gevolg van een DDoS-aanval als grootste risico, gevolgd door de impact op de dienstverlening. Dat een website down is, maakt minder uit, maar omzetverlies en gezichtsverlies wordt genoemd als belangrijke mogelijke gevolgen.

Kortom, het schrikt ons wellicht niet meer af, maar er blijven voldoende uitdagingen op security-gebied. Het is zaak om de kennis actueel te houden, en de juiste maatregelen te treffen voor nu en in de toekomst.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Wanneer is een cloud werkelijk soeverein?

    Security & Awareness

    ChipSoft: gestolen data zijn vernietigd

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Security & Awareness

    Hackers zetten ChipSoft flink onder druk

    Security & Awareness

    Data van vrijwel alle inwoners buitgemaakt bij cyberaanval Epe

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs