Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Nokia waarschuwt bij dubbele winstcijfers

26 juli 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Frits Njio
Frits Njio
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Nokia verhoogt zijn nettowinst in het tweede kwartaal tot 951 miljoen euro ofwel 0,20 per aandeel, tegen dezelfde periode vorig jaar een stijging van 64 procent.

De omzet van de Finse mobiele telefoonproducent steeg met 55 procent tot 6,98 miljard euro. Vooral de verkoop van mobiele telefoons steeg met maar liefst 67 procent tot 4,88 miljard euro. De winst uit bedrijfsvoering steeg met 60 procent tot 1,42 miljard euro. Ook hier was de mobiele telefoondivisie de grootste winnaar met 82 procent in de plus op 1,22 miljard, vergeleken met vorig jaar.
Ceo Jorma Ollila zei: "Volgens voorlopige schattingen groeide het aantal mobiele telefoongebruikers wereldwijd tot meer dan 570 miljoen eind juni. Over 2000 zal het aantal mobieltjes zijn toegenomen tot meer dan 400 miljoen stuks. Dit is geheel in lijn met onze verwachting dat er eind 2002 ruim één miljard mobiele telefoongebruikers zullen zijn."
Nokia Networks voor vaste en Internet-telefonie deed ook goede zaken met een 38 procent hogere omzet tot 1,92 miljard en een 27 procent hogere operationele winst van 348 miljoen euro. Volgens een analist van Deutsche Bank was de verdubbelde winst van Nokia geheel volgens zijn verwachtingen.
Voor het derde kwartaal verwacht Ollila dat de winst per aandeel op hetzelfde niveau zal blijven als die van vorig jaar. Over het afgelopen jaar boekte Nokia een netto omzet van 19,8 miljard euro en een nettowinst van 2,57 miljard euro. "Binnenkort starten we met de introductie van diverse geavanceerde mobiele telefoonmodellen, waardoor de winst lager zal zijn dan over dit tweede kwartaal. Voor het vierde kwartaal verwachten we dat de winst per aandeel die van het afgelopen kwartaal zal overtreffen", voorspelt Ollila. Deze kleine winstwaarschuwing had echter grote gevolgen: het aandeel kelderde met bijna 20 procent tot 49 euro op de beurzen van Frankfurt, Londen en Parijs.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    IT Strategy & Governance

    Spoelstra Spreekt: Ik wil je zien

    Carrière

    It-teams groeien ondanks opmars van ai

    nieuw icoontje voor ai-content
    IT Leadership

    Ai zorgt voor de grote comeback van de it-afdeling. Maar is dat wel goed nieuws?

    IT Strategy & Governance

    Ai in Nederland: DNB schetst voorwaarden voor hogere productiviteit

    IT Strategy & Governance

    Mega-overname markt fotonica en optische connectiviteit

    e-health
    Data & AI

    Data-uitwisseling in de zorg ondergeschoven kindje

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs