Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Winst Hewlett-Packard staat onder druk

16 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

boekte in het eerste kwartaal van zijn boekjaar, dat liep tot eind januari, een bedrijfsresultaat van 794 miljoen dollar. In dezelfde periode een jaar geleden kwam het resultaat uit op 882 miljoen dollar, exclusief Agilent Technologies.

Dit bedrijfsonderdeel, dat test- en meetapparatuur maakt, werd afgelopen jaar verzelfstandigd. De kosten daarvan zijn in het genoemde resultaat over het jongste kwartaal niet inbegrepen.
De cijfers van HP waren iets beter dan financieel analisten verwachtten. Desondanks erkent de computer-, printer- en softwareproducent dat de winstgevendheid van de activiteiten onder druk staat. Als belangrijkste redenen daarvan noemt HP de sterke yen, de gestegen inkoopprijzen van chips en een stijging van het aandeel verkochte eenheden in de goedkopere marktsegmenten. De inkoopkosten van goederen stegen tot 71,5 procent van de netto omzet. Een jaar geleden was dat nog 69,1 procent. Verder staan de marges op de duurdere PC’s en servers voor bedrijven onder druk. HP verhoogde mede daarom zijn uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling voor onder meer de Unix IA-64.
Het bedrijf, gevestigd in Palo Alto, Californië, boekte in het laatste kwartaal een omzet van 11,67 miljard dollar, 14 procent meer dan een jaar geleden. Van de omzetgroei was 4 procent autonoom. HP-topvrouw Carly Fiorina stelt in een toelichting dat de groei vooral te danken is aan de sterk stijgende verkoop van thuiscomputers, notebooks en goedkope Unix-servers. HP zette tijdens het kwartaal anderhalf miljoen consumenten-PC’s in de markt, bijna het dubbele van de aantallen van een jaar geleden. De verkoop van notebooks ging 140 procent omhoog. De groei van het aantal afgezette Unix-servers ging die van de markt ‘makkelijk’ te boven. Minder voorspoedig verliep de verkoop van Unix-servers uit het middensegment.
HP heeft volgens Fiorina echter ‘duidelijk de weg naar boven te pakken’, en is de ‘vernieuwing van HP goed op weg’. "De vooruitgang bewijst dat we de juiste strategische keuzes maken. We sluiten meer en meer overeenkomsten, vooral in de Internet- en draadloze branche." Volgens Fiorina is HP "duidelijk de nummer één leverancier van technologie voor de consumentenmarkt." Het bedrijf boekte in deze sector een groei van meer dan dertig procent in omzet. Fiorina noemt met name de fors gestegen verkoop van inkjet-printers in Japan; die steeg in een jaar tijd tot bijna honderd miljoen dollar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs