Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Werkgelegenheid heeft baat bij buitenlandse ict-bedrijven

27 april 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Het grootste deel van de werkgelegenheid van buitenlandse bedrijven in Nederland komt voort uit de ict-sector. Deze houden zich vooral bezig met verkoop, marketing, advies of ondersteuning van het hoofdkantoor.

Vestigingen van buitenlandse ict-bedrijven in Nederland nemen ruim tachtigduizend arbeidsplaatsen voor hun rekening. Dat is bijna 16 procent van de totale werkgelegenheid die de ruim vijfduizend buitenlandse vestigingen in Nederland op hun conto schrijven (zie grafiek ‘Werkgelegenheid buitenlandse bedrijven in belangrijkste sectoren’). Over alle sectoren zijn er in totaal een half miljoen werknemers die in Nederland voor buitenlandse bedrijven werken.
 
Dit blijkt uit de nieuwe database buitenlandse vestigingen in Nederland van de Stec Groep, een adviesbureau op het gebied van economische ontwikkeling en vastgoed. De database is ontwikkeld in opdracht van het Commissariaat voor Buitenlandse Investeringen in Nederland (Cbin), onderdeel van het ministerie van economische zaken.
 
De meeste buitenlandse ict-bedrijven opereren op het vlak van verkoop, marketing en advies rond ict-systemen (zie grafiek ‘Activiteiten buitenlandse ict-bedrijven in Nederland’). Samen met het ondersteunen van het hoofdkantoor, als belangrijke andere activiteit, houden meer van de helft van de buitenlandse ict-bedrijven zich hiermee bezig. Ook het grootste deel (meer dan driekwart) van alle banen bij buitenlandse ict-bedrijven is op deze activiteiten gericht. Daarnaast vermeldt het onderzoek dat ruim 40 procent van de buitenlandse onderzoeks- en ontwikkelingsvestigingen in Nederland op ict gericht zijn.
 
Bij de buitenlandse vestigingen in de Nederlandse ict-sector is het aandeel van Amerikaanse bedrijven het grootst. De ruim 280 bedrijven van deze origine creëren de grootste werkgelegenheid in de ict-sector. De 35 duizend arbeidsplaatsen zijn goed voor 42 procent van alle werknemers bij buitenlandse ict-bedrijven. HP, EDS en Oracle zijn voorbeelden van Amerikaanse ict-bedrijven die de top tien halen (zie de grafiek ‘Top tien buitenlandse ict-bedrijven’). Ook veel Britse (O2, Logica CMG en Vodafone) en Franse bedrijven (Cap Gemini Ernst & Young en Atos Origin) staan in dit rijtje.
 
Het leeuwendeel van de ict-bedrijven is in de Randstad gevestigd. De provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht slokken ruim zestigduizend van de in totaal tachtigduizend ict-banen op. Vooral Amsterdam, het gebied rond de luchthaven Schiphol en Rotterdam zijn in trek. Buiten de Randstad is het strategisch gelegen Noord-Brabant populair. Hier tekenen tachtig bedrijven voor meer dan tienduizend banen in de ict. In andere provincies zijn relatief weinig buitenlandse ict-bedrijven te vinden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Eén reactie op “Werkgelegenheid heeft baat bij buitenlandse ict-bedrijven”

    1. peter rietveld schreef:
      28 april 2003 om 19:41

      Je kan net zo goed zeggen dat de nederlandse it bedrijven en activiteiten (outsourcing incl. personeel) verkocht ziin aan buitenlandse bedrijven – zie BSO Origin, CMG, Cap Volmac, ABN/AMRO, Fokker, Libertel, etc. etc. Interessant vooral is wat er nu het nieuws is.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs