Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Sun slaat met Linux zijn slag in China

18 november 2003 - 23:00ActueelOperating Systems
Redactie Computable/Data News
Redactie Computable/Data News

Sun gaat de komende jaren miljoenen Chinese desktops uitrusten met zijn Linux software. Die wordt daardoor de standaard desktop software van de talrijke Chinese gebruikers.

De Amerikaanse it-leverancier sloot hiervoor een overeenkomst met de ‘China Standard Software Company’ (Cssc), een consortium Chinese it-bedrijven dat gesteund wordt door de Chinese overheid. Die bedrijven zullen hun producten uitrusten met Java Desktop System, de Linux software van Sun die niet alleen een grafische interface, de Mozilla webbrowser en de kantoorsoftware Star Office 7 omvat, maar ook een aantal andere tools zoals een instant messager en e-mailtechnologie.
 
Door de licentie-overeenkomst van Sun met Cssc, die eind dit jaar van kracht wordt, wordt het Java Desktop System de standaard desktop software voor miljoenen Chinese computers. De technologie wordt elk jaar op een half tot één miljoen desktops geïnstalleerd, met als einddoel zo’n 200 miljoen Chinese computers met Linux software op de desktop.
 
Gezien de politieke koers van China is het niet verwonderlijk dat het land Linux software verkiest boven de Windows-technologie van Microsoft uit de ‘verafschuwde’ Verenigde Staten. Bovendien is een betaalbaar alternatief voor Windows voor een relatief arm land als China ook om economische redenen erg aantrekkelijk.
 
Volgens de Californische krant Mercury News krijgt Sun per desktopinstallatie vijftig dollar. Topman Scott McNealy besteedde in een toespraak op de Comdex ook even aandacht aan de overeenkomst: "Ik geloof dat we hiermee ’s werelds grootste Linuxdesktopleverancier zijn."

Meer over

Linux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Sun slaat met Linux zijn slag in China”

    1. Job schreef:
      19 november 2003 om 17:24

      Sun heeft allang gebogen voor SCO (van SCO tot nu toe veel geschreeuw en weinig wol). Hopelijk buigt een potentieel economische (en bovendien politieke, militaire en wetenschappelijke) supermacht als China niet voor de Amerikaanse (jury- is met leken c.q. ict analfabeten) wetgeving om toch maar vooral te voldoen aan de eisen van het WTO. Laat China maar hun Red Flag Linux in de pijp houden, liefst nog vanaf versie 2.2 zonder (zelfs discutabele) IBM toevoegingen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs