Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Canon ziet brood in zorg en adviesdiensten

15 oktober 2010 - 14:034 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieCanon
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Advisering over informatiemanagement en zorgautomatisering zijn de nieuwe speerpunten in de Europese strategie van Canon. Dat maakte het Japanse bedrijf bekend tijdens Canon Expo 2010 in Parijs. Daar ontvouwde directeur Fujio Mitarai de bedrijfsstrategie voor de komende vijf jaar en werden nieuwe producten getoond aan het Europese publiek. Mede door de dalende marges op hardware, gaat het van oorsprong printers en camera’s leverende bedrijf op zoek naar nieuwe inkomstenbronnen.

De directeur van het bedrijf, dat jaarlijks 9 procent van de omzet investeert in onderzoek en ontwikkeling van nieuwe producten, stelde in zijn toespraak dat elke multinational moet blijven kijken naar nieuwe mogelijkheden. Mitarai stelt als doel dat de omzet, die nu rond de dertig miljard euro ligt, in 2015 tot ongeveer 44 miljard euro gestegen moet zijn. Canon Europa, dat wordt aangestuurd vanuit Amstelveen, is goed voor ongeveer een derde van de wereldwijde omzet van het bedrijf.

Zorgautomatisering is nu nog een kleine tak binnen Canon, maar de leverancier verwacht te profiteren van de vergrijzing in Europa. De vraag naar zorg zal stijgen doordat de oudere bevolking meer zorg nodig heeft en een tekort aan ziekenhuispersoneel kan worden opgevangen met technische hulpmiddelen. Het bedrijf wil daarbij niet aangeven welk deel van de omzet wordt behaald door de zorgtak en naar welk deel die omzet moet groeien.

De zorgdivisie is gevestigd in Amstelveen. Canon maakt bij de productie van zorgapparatuur deels gebruik van technologie die is gebaseerd op fotocameratechniek. Het bedrijf levert aan ziekenhuizen diagnostische apparatuur voor de afdeling Oogheelkunde en Röntgenapparatuur. In Nederland gaat het onder andere onder het AMC en het Leids Universitair Medisch Centrum.

Om gaten in het productaanbod voor Oogheelkunde te dichten, kocht Canon voor bijna zeventig miljoen euro het Poolse bedrijf Optopol. Dat is een maker van apparatuur die onder andere wordt gebruikt om vast te stellen hoeveel kokerzicht een patiënt heeft.

Accenture
De Japanners maakten ook bekend dat ze in Europa een adviestak voor informatie- en mediamanagement oprichten. Het onderdeel richt zich op grote bedrijven. Volgens de directeur van de consultancydivisie Gary Horsfall is de advisering niet beperkt tot producten van Canon, maar kunnen ook producten van concurrerende leveranciers aan de man worden gebracht. Consultancybedrijf Accenture helpt de komende vier jaar bij het inrichten van Canon Consultancy Services.

Het adviesbedrijf wordt eerst opgezet in het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland, Finland en Oostenrijk. Het team van adviseurs moet op termijn worden uitgebreid naar vijfhonderd man. Volgens de huidige plannen moet de dienst in 2011 ook in Nederland beschikbaar zijn.

Océ
Verder vielen tijdens de expo de machines van Océ op. Canon richt zich van oorsprong op kantoorprinters. Door de overname van het Venlose Océ krijgt de leverancier op termijn een arsenaal aan grootvolumeprinters en grootformaatprinters in het productaanbod.

Canon heeft inmiddels ongeveer 90 procent van de aandelen van Océ in handen. In totaal bood het voor ongeveer 730 miljoen euro op de uitstaande aandelen van het Venlose printerconcern.

Van volledige integratie van Canon en Océ is nog geen sprake. Een groep opstandige aandeelhouders van Orbis vindt dat Canon het bedrijf onderwaardeert. Dat staat voorlopig in de weg dat de bedrijven ook patenten en intellectuele eigendommen van elkaar kunnen gebruiken bij de ontwikkeling van nieuwe producten. Daarnaast zullen, als de overname volledig is afgerond, verkoopafdelingen worden samengevoegd.

Canon verkoopt vanaf eind 2010 de eerste producten van Océ. Océ distribueert al sinds mei 2010 Canon-producten via zijn verkoopkanalen. Océ stuurt tussen december 2010 en januari 2011 ongeveer 1500 vertegenwoordigers en onderhoudstechneuten op producttraining. In het zogenoemde Canoncamp worden ze bijgeschoold over de producten van de Japanse leverancier.

Divisie binnen Canon
Océ moet na de definitieve overname door Canon een aparte divisie vormen die wereldwijd verantwoordelijk is voor printen op grootformaat, commercieel printen en zakelijke dienstverlening. Canons divisie voor printen op grootformaat gaat op in de Océ-divisie. Het bedrijfsonderdeel wordt aangestuurd vanuit het Océ-hoofdkantoor in Venlo. Océ’s activiteiten in de kantoormarkt worden opgenomen in Canons Office Imaging Products divisie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs