Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Unisys kiest ook voor Linux

12 augustus 2004 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Unisys levert nu ook Linux op zijn zware ES7000-servers met Intels Itanium- en Xeon-processoren. Het betreft de distributies van Red Hat en Novell (Suse), waarbij laatstgenoemde de 2.4- en de zwaardere 2.6-kernel aanbiedt.

  
Unisys gebruikt de ES7000-servers ook zelf in zijn hosting-centrum te Schiphol-Rijk.
Dit maakte Unisys bekend op de Linuxworld-bijeenkomst die vorige week plaatsvond in San Francisco. Daar onthulde het bedrijf ook dynamische partitionering voor Linux op zijn zware servers. De ES7000 kan die functionaliteit autonoom – en dus automatisch – inzetten, bijvoorbeeld in het geval van een sterk toenemende applicatiebelasting binnen een van de partities.
Dynamische partitionering is mogelijk door het gebruik van Linux-kernel 2.6, die Novell sinds vorige week in zijn Enterprise-distributie biedt. Red Hat neemt die nieuwe kernel pas in het eerste kwartaal van 2005 op in zijn bedrijfsproduct. “Daardoor is Red Hat nu beperkt tot een maximum van zestien processoren voor één systeem-image”, bevestigt vice-president Steve Rawsthorn, verantwoordelijk voor verkoop en marketing van systemen en technologie bij Unisys. De ES7000 kan vier tot 32 Xeon- of Itanium-processoren bevatten.

Eerder met SCO

De serverfabrikant bood in maart vorig jaar al de Linux-distributie van SCO, voorheen Caldera, op zijn ES7000-reeks. Unisys had een samenwerking opgezet met SCO, dat kort daarna zijn omstreden juridische kruistocht tegen Linux begon en in mei zijn Linux-uitvoering liet vallen. De relatie met SCO bestaat formeel nog wel. “We hebben nog enkele Unixware-klanten, niet voor de ES7000 maar voor onze oudere standaardservers.”
Unisys liet de grotere Linux-distributies Red Hat en Suse tot voor kort echter links liggen. De oud-mainframefabrikant hield het dan ook bij de zware Enterprise- en Datacenter-uitvoeringen van Windows. In de praktijk waren er al wel klanten die Linux met kernel 2.4 gebruikten.
“Wij leverden dat niet, maar gaven klanten wel ondersteuning en wat drivers”, aldus Rawsthorn. Dit waren klanten in de overheids- en financiële sector, naast gebruikers die zware rekentaken uitvoeren. Unisys mikt nu met Linux op die klanten, en op Unix-gebruikers met Risc-systemen. “Als een klant bijvoorbeeld veel Unix-kennis in huis heeft, is Microsoft een moeilijke keuze”, legt Rawsthorn uit. “Linux vertegenwoordigt voor ons een aanvullende markt.”< BR>

Meer over

BesturingssystemenLinux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs