Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Plasmon lid van compliance-werkgroep

14 maart 2005 - 13:23ActueelGovernance & PrivacyPlasmon
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Plasmon, leverancier van professionele storage-systemen, is toegetreden tot de Compliance and Management of Electronic Information (CMEI) werkgroep.

Deze werkgroep is begin deze maand ingesteld door het Internet Law & Policy Forum en bestaat uit gerenommeerde ICT-leveranciers. Gezamenlijk ontwikkelen zij algemene richtlijnen die bedrijven ondersteunen bij het voldoen aan internationale wet- en regelgeving op het gebied van elektronische informatievoorziening en -archivering.

Plasmon levert sinds 1985 optische archiveringsoplossingen en heeft de afgelopen jaren essentiële veranderingen geconstateerd op het gebied van data-opslag bij bedrijven en overheden. De druk om daarbij te voldoen aan wet- en regelgeving, rechten te beschermen en tóch optimaal gebruik te maken van alle beschikbare informatiebronnen, is groter dan ooit. De CMEI werkgroep geeft daaraan invulling. Plasmon zal aan de werkgroep bijdragen met technologische zowel als bedrijfskundige expertise op het gebied van compliante archiveringsoplossingen.

‘De activiteiten rond compliance-strategieën vinden nu nog vaak geïsoleerd per bedrijf plaats,’ aldus Steve Tongish, director of marketing (EMEA) van Plasmon. ‘Adviesbureaus definiëren regels en leveranciers ontwikkelen producten die vervolgens door bedrijven worden geïmplementeerd. Daarbij mist het gevoel voor een gemeenschappelijk doel. Niet zo verwonderlijk dus, dat veel bedrijven moeite hebben hun verplichtingen op dit gebied na te komen. De CMEI werkgroep bundelt de kennis en ervaringen van alle stakeholders, zodat een algemene compliance-strategie kan worden vastgesteld. Plasmon werkt daaraan graag mee.’

De CMEI werkgroep werkt aan de ontwikkeling en publicatie van best practices, checklists en samenvattingen van relevante wet- en regelgeving. Dat zal leiden tot een algemene compliance-leidraad. De werkgroep zal bovendien een reeks forumdiscussies organiseren waar technologieleveranciers, toezichthoudende instanties, politici en andere experts hun visies kunnen uitwisselen wat betreft de invloed van wetgeving op eindgebruikers. Daar wordt ook de basis gelegd voor aanbevelingen en richtlijnen waarmee bedrijven compliance kunnen realiseren zónder de effectiviteit van de bedrijfsactiviteiten aan te tasten.

Andrew Konstantaras, executive director van het overkoepelende Internet Law & Policy Forum (ILPF) over de samenwerking: ‘Het is een goede zaak dat topspelers in de ICT-industrie samenwerken om één van de belangrijkste problemen van dit moment aan te pakken. Alleen zo kunnen steeds betere compliance-oplossingen ontstaan.’

Naast Plasmon bestaat de CMEI werkgroep uit Hitachi Data Systems, HP, Network Appliance, Open Text, Oracle, Sun Microsystems en Veritas Software Corporation. De werkgroep zal samenwerking zoeken met publieke en private partijen om de samenwerking tussen bedrijven, technologie en regelgevende instanties verder te verbeteren.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Kort: Miyagami koopt Vietnamese software-ontwikkelaar, Axians rondt implementatie Unit4 ERPx bij Cordaid af (en meer)

    Overheid

    ‘Dit uitbestedingsproject voor omzetbelasting moet koste wat kost stoppen’

    Governance & Privacy

    AI-Impactbarometer op rood: AP eist snelle actie kabinet

    Jacob Spoelstra
    Governance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Hunted

    Overheid

    Kathmann: Stoppen migratie naar Amerikaans omzetbelastingsysteem kan nog  

    Governance & Privacy

    Kort: Gemeenten boeken weinig winst in security, VGZ verlengt werkplekcontract met OGD (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs