Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

VMware partners moeten zich onderscheiden

02 maart 2009 - 09:43ActueelInnovatie & TransformatieVMware
Diederik Toet
Diederik Toet

VMware, leverancier van virtualisatie-oplossingen, heeft een online trainingswebsite ontwikkeld waarmee de resellers hun competenties kunnen verbeteren om zich beter te onderscheiden. Bovendien stimuleert het bedrijf lead generation door het geven van extra marges.

Virtualisatieleverancier VMware vindt dat zijn wederverkopers zich onderling meer moeten onderscheiden om zo hun omzet te vergroten. Het bedrijf heeft daarom een online trainingscentrum opgezet, zodat de partners zich nieuwe competentie en kennis kunnen aanleren.

De Partner University biedt behalve een bundeling van bestaande trainingen veel nieuwe opleidingen, vertelt Marc Groetelaars. Hij is als channeldirecteur bij VMware verantwoordelijk voor de regio Noord-Europa. "We bieden sinds enkele maanden rolspecifieke trainingen aan onze kanaalpartners. Zij ontwikkelen daarmee de juiste verkoopcompetenties en doen kennis op van onze producten en diensten, waarmee ze zich als partner kunnen onderscheiden van de anderen."

De leverancier van virtualisatiesoftware heeft de trainingen ingedeeld in modules die zich richten op sales-, presales- en postsales-functies. Groetelaars: "Het zijn instrumenten voor trainingen, accreditatie en certificering. Vanaf nu is het niet meer nodig om het volledige programma door te lopen, voordat een partner zijn certificaat krijgt. Dat kan nu per module." Bovendien bevat de website allerlei marketingmateriaal dat de partners kosteloos kunnen gebruiken.

Marketing en lead generation blijven belangrijke onderdelen van de partnerstrategie van VMware, vertelt de channeldirecteur. Zijn bedrijf biedt de wederverkopers met het zogeheten Advantage Plus-model extra marge op nieuwe verkoopkansen. Het is een webportal om zulke nieuwe opportunities aan te melden. "Is de opportunity nog niet bij ons bekend? Dan ontvangt de partner een extra marge van tien procent zodra hij de deal sluit. Als wij de hele klant nog niet kennen, komt daar nog eens zes procent bovenop", legt Groetelaars uit.

VMware maakt ook gebruik van exclusieve samenwerkingsverbanden met andere softwareleveranciers. In de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika zijn het er dertien. Het bedrijf moedigt zijn kanaalpartners aan om de producten van zijn alliantieleveranciers mee te leveren aan klanten. "Met ons Alliance Affiliate Program stellen onze samenwerkingspartijen extra marge beschikbaar voor VMware-partners die hún producten meeverkopen aan de klant. Dat is redelijk uniek", besluit de channelbaas.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    Carrière

    Kort: Fujitsu en Carnegie Mellon onderzoeken fysieke ai, Broeders nieuwe ciso Rijk (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs