Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Lexmark-inkjets uit de consumentenmarkt

27 februari 2009 - 10:38ActueelWerkplek & BeheerLexmark

De cijfers van IDC en Gartner over het marktaandeel van printerspecialist Lexmark spreken elkaar tegen. Logisch, meent algemeen directeur Benelux Danny Molhoek, aangezien het bedrijf zich niet langer bezighoudt met inkjetprinters voor de consumenten.

Volgens Gartner, dat rangschikt op basis van volumes (48.229 verkochte eenheden in 2008, een achteruitgang van 8,4%), werd de Emea-markt voor printers, kopieerders en multifunctionele toestellen vorig jaar beheerst door HP (43%, -11% ten opzichte van 2007), voor Canon (17%), Epson (13%), Brother (6,9%) en Samsung (5,9%).

IDC daarentegen stelt dat in het derde kwartaal van 2008 (de laatste beschikbare cijfers) HP de grootste was op de Emea-markt voor laserprinters met meer dan 30 ppm (33%), voor Lexmark (bijna 25%) en Xerox (10%).
"Sinds de zomer van 2007 zijn we afgestapt van inkjetprinters voor het brede publiek, een beslissing die een aantal concurrenten al eerder namen", zegt Molhoek.

"We spitsen ons nu toe op omgevingen waar veel geprint wordt." Daarmee doelt Molhoek op producten voor kmo’s en grote ondernemingen – de meer rendabele markten. Ook Gartner wijst erop dat Lexmark de grootste achteruitgang in verkochte eenheden kende en marktaandeel blijft verliezen, "doordat het nu focust op de meer rendabele werkgroepen uit de topklasse."

Om die strategie hard te maken heeft het bedrijf nieuwe multifunctionele toestellen van 25 tot 55 ppm voorgesteld, en een concept voor ‘managed print services’ uitgewerkt waarmee klanten hun printerpark kunnen beheren en rationaliseren via één enkele partner (zoals Systemat en Econocom in België, of Computer Systems in Luxemburg).

Bij sommige zeer grote parken wil Lexmark nog de eindverantwoordelijkheid voor de dienst op zich nemen.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs