Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Winst van Capgemini vooral door Benelux-tak

12 februari 2009 - 12:22ActueelWerkplek & BeheerCapgemini

Ict-dienstverlener Capgemini dankt een groot deel van zijn winst van aan de activiteiten en marge in Nederland, België en Luxemburg. De meeste andere regio’s boeken ook groei van omzet en winst. Alleen in het Verenigd Koninkrijk en in de Verenigde Staten daalde omzet en winst, vooral door de wisselkoersen.

De winstgevendheid van de internationale Capgemini-groep wordt voor een belangrijk deel bepaald door de activiteiten in Nederland, België en Luxemburg. Dat staat in het verslag van de onderneming over het jaar 2008. In totaal boekte de groep een nettowinst van 451 miljoen euro, 2,5 procent meer dan in 2007.

Capgemini vermeldt geen nettowinstcijfers per land of regio. Wel is bekend dat de Benelux-tak in 2008 een operationele winstmarge van 185 miljoen euro noteerde, 14,2 procent van de jaaromzet van ruim 1,3 miljard euro. Dat is weliswaar minder dan de vijftien procent winst die het bedrijf een jaar eerder in die regio boekte, maar aanzienlijk meer dan het winstpercentage van 8,5 procent dat de gehele Capgemini-groep boekte. De groep draaide een operationele winstmarge van 744 miljoen euro bij een omzet van 8,71 miljard. Als operationele winstmarge ziet het bedrijf het verschil tussen omzet en operationele kosten.

Valutamarkt
Een groot deel van deze groepswinst wordt tenietgedaan door ongunstige ontwikkelingen op de valutamarkt. Het Britse pond en de Amerikaanse dollar werden ten opzichte van de euro in 2008 een stuk duurder, het pond met ruim zestien procent en de dollar bijna zeven procent. Veertig procent van de omzet genereert de Capgemini-groep in een van deze valuta.

Rekening houdende met deze wisselkoersen, blijft de omzet wereldwijd op vrijwel hetzelfde niveau als in 2007. Voor de resultaten in de Benelux hebben de wisselkoersverschillen waarschijnlijk echter geen invloed, vertelt de voorlichter van Capgemini Benelux.

Minder omzet in Verenigd Koninkrijk
In andere regio’s boekt de ict-dienstverlener ook goede omzetcijfers en winstmarges. De grootste regio’s van Capgemini, Frankrijk/Marokko, Verenigd Koninkrijk/Ierland en Noord-Amerika tonen winstmarges van respectievelijk 7,3, 7,8 en 5,8 procent. Vooral in het Verenigd Koninkrijk/Ierland daalde de omzet ten opzichte van 2007 sterk, met bijna veertien procent. Ook in Amerika werd minder verkocht, ongeveer drie procent. Dit heeft voor een groot deel te maken met de ongunstige wisselkoersen.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelWerkplek & Beheer

    BBTG neemt OGD ict-diensten over

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs