Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Omzet Atos Origin daalt alleen in Nederland

05 februari 2009 - 11:37ActueelInnovatie & TransformatieAtos

Nederland kende in 2008 voor Atos Origin als enige regio een daling van de omzet ten opzichte van 2007. Het jaar werd er afgesloten met een omzet van 1,063 miljard euro, een daling van 1,6 procent. In de overige regio’s binnen het concern groeide de omzet. Wat de winst is, houdt het bedrijf nog stil.

Slechte resultaten van de Nederlandse tak drukken de jaarcijfers van de Atos Origin-groep. Nederland is de enige regio in Europa waar de omzet in 2008 daalde. Het jaar werd er afgesloten met een omzet van 1,063 miljard euro, een daling van 1,6 procent. Dat blijkt uit voorlopige cijfers. Daar ontbreken mededelingen over de winstgevendheid van de activiteiten. Die volgen pas bij de presentatie van de jaarcijfers op 18 februari.

Het totale ict-concern boekte in 2008 een omzet van bijna 5,48 miljard euro. Dat is een stijging van 5,6 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. In de cijfers is rekening gehouden met wisselkoersverschillen en de verkoop van twee belangrijke bedrijfsonderdelen (Atos Origin Italia en AEMS Exchange, die in februari respectievelijk augustus werden verkocht).

Bedrijfsonderdelen
Het grootste bedrijfsonderdeel van Atos Origin, Managed Operations, laat wereldwijd de grootste omzetgroei zien. De tak verkocht in 2008 6,4 procent meer dan in 2007 en komt uit op meer dan 2,93 miljard euro omzet. Volgens het bedrijf kon het onderdeel in Nederland ‘bijna dezelfde omzet als vorig jaar’ boeken.

Systems Integration groeide flink met zijn omzet: 5,4 procent (naar ruim 2,2 miljard euro). De Nederlandse afdeling merkte echter veel van het wegvallen van een groot ict-project bij KPN en sloot het jaar af met een omzet van 413 miljoen euro, een daling van 2,7 procent.

Atos Consulting, met een omzet van 349 miljoen euro het kleinste onderdeel, groeide binnen de Atos Origin-groep met een procent. De Nederlandse omzet van Consulting nam echter af met 2,1 procent ten opzichte van 2007.

Nederland is na Frankrijk de grootste markt van Atos Origin. In 2008 sloot het bedrijf hier enkele grote contracten met de Rabobank, uitgeverij Sanoma en hardwarefabrikant Océ Technologies.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs