Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Tekort aan ICT’ers geldt ook voor Nederland’

12 februari 2010 - 14:18ActueelCarrièreNLdigital

Branchevereniging ICT~Office onderschrijft de mening van de Europese werkgeversorganisatie BusinessEurope dat de Europese Unie iets moet doen aan het tekort aan ict’ers. ‘Hoewel de arbeidsmarkt er momenteel wat minder rooskleurig uitziet, verwachten wij ook in Nederland weer een tekort’, laat woordvoerder Lucas Stassen weten. Volgens de Nederlandse brancheorganisatie is het grootste probleem dat vraag en aanbod in de ict-sector niet op elkaar aansluiten.

BusinessEurope, waar onder andere VNO NCW deel van uitmaakt, stelde in een rapport met adviezen aan de EU om de Europese economie uit het slop te helpen, dat actie geboden is. Met gespecialiseerde trainingsprogramma’s en andere educatiemaatregelen moet de EU inspelen op de veranderende behoeften op ict-gebied. Ook zou de migratie van hoogopgeleiden naar Europa moeten worden versoepeld.

Dubbele vergrijzing

Dit geldt volgens Stassen ook voor Nederland. ‘Er zijn nog steeds bedrijven die ict’ers zoeken, maar de specialisten die ze nodig hebben niet kunnen vinden. Het is heel vervelend dat er momenteel ict’ers buiten de boot vallen, maar de verwachting is dat het tekort na de crisis weer snel toeneemt. Door de zogenoemde dubbele vergrijzing zal de uitstroom ondanks de verhoging van de aow-leeftijd enorm stijgen, terwijl er weinig aanwas is van jongeren op de ict-arbeidsmarkt.’ Dat de tarieven in de ict-sector zijn gezakt, is volgens Stassen ook inherent aan de crisis.

De discussie over het tekort aan ict’ers moet volgens Stassen dan ook gaan over de discrepantie die er is tussen de kennis en vaardigheden van de ict’ers zonder baan en de vraag uit het bedrijfsleven. Ook volgens werkgeversorganisatie VNO NCW, die participeert in BusinessEurope, is het nodig om juist nu te werken aan het oplossen van tekorten. ‘Wij komen uit een periode met grote arbeidsmarkttekorten. Door de crisis is de ict-markt momenteel ingezakt, maar wanneer de economie weer aantrekt zal dit weer omslaan en hebben we weer te maken met een tekort op de arbeidsmarkt’, laat een woordvoerster weten.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “‘Tekort aan ICT’ers geldt ook voor Nederland’”

    1. D schreef:
      13 februari 2010 om 11:22

      Vaak is het zo dat bijvoorbeeld een Oracle specialist wordt gevraagd en dat zo’n specialist vervolgens wordt ingezet om functionele wijzigingen aan het databasemodel te doen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    AchtergrondCarrière

    ‘Zodra je stopt met leren loop je achter’

    Jasper Wognum
    Awards NieuwsCarrière

     Wie wordt het it-talent van 2025?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel-topman Tan overleeft confrontatie met Trump

    AchtergrondCarrière

    Cybersecurity-pro of toch liever bij de politie?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs