Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-uitgaven overheid stijgen ondanks recessie

Subsidie
09 februari 2010 - 10:33ActueelOverheidIDC

West-Europese overheden geven in 2013 50,2 miljard euro uit aan ict, verwacht onderzoeksbureau IDC. In 2008 werd hier 41,4 miljard euro aan uitgegeven. De groeiende vraag naar ict komt doordat de overheid probeert af te slanken, zegt het onderzoeksbureau. ‘Ict wordt ingezet om het vertrokken personeel te compenseren.’

De verslechterde economie zorgt ervoor dat overheden bezuinigen op sociale zekerheid en minder geld binnenkrijgen door belastingen. Toch blijven de uitgaven aan ict ongeveer gelijk, zeggen de analisten van IDC. Overheidsorganisaties willen kleiner worden, en ict wordt gezien als een manier om het vertrokken personeel op te vangen. ‘Waaraan het geld wordt uitgeven kan veranderen en ook zullen de uitgaven aan ict niet snel toenemen, maar we verwachten geen daling van ict-uitgaven de komende jaren’, zegt het onderzoeksbureau.

Ict-dienstverlening

Overheidsinstanties zullen de komende jaren steeds meer geld uitgeven aan ict-diensten, verwacht IDC. Tot 2013 wordt groei verwacht. De uitgaven aan software stijgen licht in 2010, maar blijven tot 2013 ongeveer gelijk. Aan hardware wordt in 2010 minder geld uitgegeven, maar in 2011 stijgen de uitgaven hieraan licht om verder tot 2013 gelijk te blijven, denkt het onderzoeksbureau.

De overheden in de vijf grootste Europese landen (Groot-Brittantië, Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje) geven in 2010 26,9 miljard euro uit aan ict. Dat is meer dan 60 procent van de totale ict-uitgaven door West-Europese overheidsorganisaties.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Waarderen, high five, blij
    Security & Awareness

    OM is gevolgen hack vrijwel te boven

    Overheid

    Opnieuw uitstel Archiefwet: pas in 2027 van kracht

    omnibusvoorstel privacy
    Governance & Privacy

    AP: gevolgen Omnibusvoorstel niet goed onderzocht door EC

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    Overheid

    Haperende it bij OM brengt rechtsstaat in gevaar

    Onderwijs

    Tech-hub Molengeek verdacht van financiële malversaties

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs