Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Virtualisatie maakt debuut op winterspelen

01 februari 2010 - 09:52ActueelWerkplek & BeheerAtos
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Voor het eerst wordt op de Olympische Spelen gebruikgemaakt van virtualisatie, vertelt chief technology integrator Magnus Alvarsson van ict-dienstverlener Atos Origin. ‘Daarmee wordt in de datacenters 30 procent energie bespaard.’ Het organiserend comité van de winterspelen in Vancouver heeft de dienstverlener gevraagd om mee te helpen het evenement duurzamer te maken dan eerdere Olympische evenementen.

Alvarsson vertelt dat zijn bedrijf als officieel ict-partner van het Olympisch comité op diverse manieren bijdraagt aan een lagere milieubelasting van het sportevenement. Het blijft daarbij niet bij de virtualisatie van de servers, die allen draaien op het besturingssysteem Solaris 10.

De dienstverlener ontwikkelde in het verleden ook de programma’s Remote Info en Commentator Information System (CIS), waarmee media het evenement gemakkelijk vanuit hun eigen vestiging kunnen verslaan. ‘Ze hoeven dan niet naar Vancouver af te reizen. Dat scheelt weer uitstoot van koolstofdioxide’, zegt de chief technology integrator. De twee toepassingen kunnen alle benodigde informatie live en waar ook ter wereld bezorgen.

Ook zorgde Atos Origin er voor dat wereldwijd geen papieren aanmeldingsformulieren voor vrijwilligers en deelnemers nodig zijn.

Locatie onbekend

De ict-dienstverlener is verantwoordelijk voor de automatisering van de Olympische Spelen van 2002 (Salt Lake City), 2004 (Athene), 2006 (Turijn), 2008 (Beijing), 2010 (Vancouver), 2012 (Londen), 2014 (Sochi) en 2016 (Rio de Janeiro).

Alvarsson: ‘Wij tekenden in 2002 de contracten zonder dat we wisten waar de verschillende Olympische Spelen werden georganiseerd. Zo deden we in Vancouver helemaal geen zaken totdat we aan het project voor de winterspelen begonnen. Het toont dat we overal ter wereld moeilijke projecten kunnen afleveren, en niet alleen op de locaties waar wij al zitten.’

De eerste voorbereidingen voor de automatiseringsklus in Vancouver begonnen in juni 2006. De Olympische winterspelen beginnen op 12 februari 2010.

 

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eerste overname IT Local onder Smizer: Infotune ICT

    ActueelOverheid

    Rijk moet meer vissen uit eigen ict-vijvers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs